Instagram hikayelere çoklu fotoğraf ekleme nasıl yapılır?

Instagram hikayelere çoklu fotoğraf ekleme nasıl yapılır? Uygulamanın yeni özelliklerinden biri olan hikayeye birden fazla fotoğraf ekleme için yapılması gereken adımlar belli oldu.

Instagram hikayelere çoklu fotoğraf ekleme nasıl yapılır?

Son zamanların en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagramda sıkı denetim dönemi başlıyor. Geçen günlerde yapılan açıklama ile artık fotoğrafların beğeni sayılarının görünmeyeceği açıklanmıştı. Bu haber birçok kullanıcıyı üzmeye başlamıştı.

Instagram hikayelerine çoklu fotoğraf atmakta kimileri için bir hayli zor olabiliyor. Instagram’ın yeni özelliklerinden biri olan hikayede bir sayfaya birden çok fotoğraf koyma imkanı kullanıcıları heyecanlandırdı. Aşağıdaki adımların sırası ile yapılması halinde bu özellikten yararlanılabiliyor.

  • Hikaye alanına girerek bir fotoğraf seçin.
  • Seçilen fotoğrafı küçülterek herhangi bir köşeye sabitleyin.
  • Instagram uygulamasını kapatmadan galerinize girin.
  • İkinci eklemek istediğiniz fotoğrafı kopyalayın.
  • Tekrar Instagram’a girerek fotoğrafı hikayeye basılı tutarak yapıştırın.

Bu adımlar izlenerek hikayeye birden fazla fotoğraf eklemek mümkün. Bu adımları tekrar edererk birden fazla fotoğraf ekleyebilirsiniz. Ancak bu özellik sadece IOS cihazlarında kullanılabiliyor. Android tabanlı telefonlarda henüz böyle bir özellik mevcut değil. Önümüzdeki günlerde Android cihazlar için de bir güncelleme yapılarak bu özelliğin gelmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2019, 10:32

YORUM EKLE

Popüler Haberler