Instagram, Messenger ve WhatsApp Tek Yerde Toplanacak!

Dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından flaş karar! Instagram Messenger ve WhatsApp birleşiyor!

Instagram, Messenger ve WhatsApp Tek Yerde Toplanacak!

Kısa sürede dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya ulaşan Instagram, Messenger ve WhatsApp önemli bir konferansta bir araya gelecek. Her yıl geleneksel olarak Facebook tarafından düzenlenen F8 Geliştirici Konferansı bugün itibariyle başladı. Konferans Mark Zuckenberg'in açılış konuşmasıyla başladı. Zuckenberg Facebook adına yapılacak yeniliklerin tanıtımını yaptı.

Facebook'a beklemediğimiz sürpriz yeniliklerin geleceğini duyuran Zeckenberg, mavi rengini kaldıracaklarını dile getirdi. Ayrıca Messenger uygulaması da baştan sona değişecek. Instagram uygulamasının sembolü olan kamera görseli de değişebilir. Bunlar bir kenarda dursun; muazzam bir yenilik gelecek. Herkes çok şaşıracak.

INSTAGRAM MESSENGER VE WHATSAPP TEK ÇATI ALTINA GELECEK!

Bunu duymak herkesi çok şaşırtıyor farkındayız. Fakat bu bir gerçek. Basında çıkan dedikodular doğru çıktı. F8 Geliştirici Konferans'ında yetkili ağızlar Instagram Messenger ve WhatsApp'ın tek bir noktada buluşacağını söylediler.

Başlangıçta imkansız gibi gelebilir fakat bu uygulamaların mesajlaşma bölümü tek bir çatı altına toplanacak. Tek bir uygumala kullanarak bu üç uygulamadan birinden mesaj aldığınız taktirde aynı anda cevap verebileceksiniz. Hepsini ayrı ayrı açmanıza gerek kalmayacak.

Böyle bir kararın neden alındığını herkes merak ediyor. Yetkililer kullanıcıların daha rahat koşullarda mesajlaşması için bu uygulamayı geliştireceklerini söylediler. Ana çatı Messenger olacak. Messenger üzerinden WhatsApp ve Instagram mesajlarına cevap verebileceksiniz. Henüz hayata geçeceği tarih belli olmayan bu uygulamada mesajlar şifreleme yöntemi sayesinde güvenlikli bir şekilde korunabilecek.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 13:14

YORUM EKLE

Popüler Haberler