Instagram Şifre Değiştirme – Telefon ve Bilgisayardan Şifre Değişimi Detaylı Anlatım

Instagram profiliniz zararlı kişilerin eline geçebilir ve hesabınızın tehlikede olduğunu düşünebilirsiniz. Bu durumda şifre değiştirme işlemini hem bilgisayardan hem de mobil uygulama üzerinden yapabilirsiniz.

Instagram Şifre Değiştirme – Telefon ve Bilgisayardan Şifre Değişimi Detaylı Anlatım

Instagram uygulamasında şifre değiştirme işlemi hem bilgisayar hem de mobil uygulama üzerinden yapılabilmektedir. Şifrenizin zararlı kişilerin eline geçmesi veya hesap güvenliğinden şüphe ettiğiniz durumlardan şifrenizi değiştirebilirsiniz.

instagram şifre değiştirme

Instagram Telefonla Şifre Değiştirme

Instagram uygulamasında profil sekmesine giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst köşesindeki üç çizgiye dokunarak Ayarlar sekmesini seçin. Karşınıza çıkan ekranda gizlilik ve güvenlik seçeneğini seçtikten sonra şifre butonuna mevcut şifrenizi ve yeni şifrenizi yazmanız gerekmektedir. Yeni şifrenizden emin olduktan sonra Kaydet butonuna dokunarak şifre değiştirme işleminizi onaylayın.

Instagram Bilgisayarla Şifre Değiştirme

Instagram hesabınıza bilgisayardan giriş yaptıktan sonra dişli çark simgesine tıklayıp, şifre değiştir sekmesini seçin. Mevcut hesap şifrenizi ve yeni şifrenizi girdikten sonra ‘’Şifreyi Değiştir’’ butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Şifrenizi değiştirebilmek için hesaba giriş yapmanız gerekmektedir. Şifrenizi hatırlamamanız halinde ise Instagram hesap giriş ekranında şifremi unuttum sekmesine tıklayarak şifre yenileme talebinde bulunabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2019, 14:52

YORUM EKLE
YORUMLAR
Maaxxkriinaa
Maaxxkriinaa - 11 ay Önce

Gülbar