Instagram tarafından dinlenildiğimize dair çıkan söylentilere Instagram'dan cevap!

Son zamanlarda medyada Instagram'ın kullanıcılarını dinlediği haberleri hakkında Instagram açıklamalarda bulundu. Instagram bizi dinliyor mu? İşte Instagram'dan dinleme iddalarına gelen yanıt...

Instagram tarafından dinlenildiğimize dair çıkan söylentilere Instagram'dan cevap!

Instagram, son dönemlerde kullanıcılarını dinlediğine dair çıkan söylentilere cevap verdi. Insragram tarafından verilen cevapta şu ifadeler yer aldı: ''Yapılan aramalar nedeniyle çıkıyor. Konuşmaları dinleyerek ilgili çıkan reklamlar rastlantıdır ve gerçek değildir.''

Günlük hayatta konuştuğumuz ve aklımıza gelen şeylerin Instagram'da bir anda önümüze gelmesi acaba Instagram bizi dinliyor mu sorularını akıllara getiriyor.

Öneğin arkadaşınızla muhabbet ediyorsunuz. Muhabbetiniz bir elbise üzerineyse Instagram'da karşınıza elbise modelleri çıkıyor. Instagram'ın üst düzey yetkilisi, bunun kendileriyle değil reklamlarla alakalı olduğunu dile getirdi.

Instagram Ceo'su Mosseri, bu rastlantıların şans eseri ortaya çıktığını dile getirdi. Facebook'ta da aynı durumların yaşandığını belirtti. Hal böyle olunca insanlar temkinli hareket etmeye başladı.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 09:48

YORUM EKLE

Popüler Haberler