Instagram'da Beğeni Kaygısına Son! Uygulamaya Gizli Beğeni Özelliği Geliyor

Instagram'da paylaşılan gönderinin kaç beğeni aldığı konusuna bazı kullanıcılar için ciddi bir takıntı haline gelmiş durumda. Kullanıcılarının beğeni peşinde koşmasını istemeyen Instagram yetkilileri gizli beğeni özelliğini test etmeye başladılar.

Instagram'da Beğeni Kaygısına Son! Uygulamaya Gizli Beğeni Özelliği Geliyor

Instagram, son günlerde gizli beğeni sayısı özelliği üzerinde çalışmalar yapıyor. Söz konusu özellik kullanılmaya başlandığında bir gönderinin ne kadar beğeni aldığını gönderi sahibi hariç kimse görüntüleyemeyecek.

Instagram'ın Android uygulamasında gizlenmiş olarak bulunan bu özellik, bir tersine mühendislik uzmanı olan Jane Manchun Wong tarafından ortaya çıkarıldı. Tersine mühendislik çalışmalarını yürüten ve bugüne kadar yayınlanmış pek çok özelliği aylar öncesinden duyuran Hong Konglu geliştirici Jane Wong, şirketin gizli beğeni sayısı özelliği üzerinde çalıştığını duyurusunu yaptı. 

Wong, "Instagram, kullanıcılarının ne kadar beğeni aldıklarından ziyade, ne paylaştıklarına odaklanmalarını tercih ediyor" diye konuştu.

Instagram yetkilileri beğeni sayısını gizleyerek hem kullanıcıların aralarında rekabet içine girmemesini ve daha fazla gönderi paylaşmasını sağlamayı amaçlıyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2019, 23:15

YORUM EKLE

Popüler Haberler