Instagram’da Kapalı Profilleri Gizli Hesapları Görüntüleyebileceğiniz Yöntemler

Güvenlik açıklarını gidermek için yeni güncellemeler yapan Instagram'da basit adımlarla kapalı profilleri görmeniz mümkündür. Gizli hesapları görebilmek için yapmanız gerekenleri sırasıyla derledik.

Instagram’da Kapalı Profilleri Gizli Hesapları Görüntüleyebileceğiniz Yöntemler

Güvenlik konusunda skandal hatalarla gündeme gelen Instagram, son güncellemelerle kullanıcı bilgilerini gizleme noktasında kritik adımlar atmıştır. Hatalarından ders alan Facebook, Instagram kullanıcı sayısının artışını göz önünde bulundurarak yeni gelişmelere ayak uydurmaktadır. Kullanıcılar da sosyal medya kullanımının yaygınlaşmış olması sebebiyle profili gizlemeyi tercih etmektedir.

Instagram’da işletme hesabına geçmeniz halinde de gizli profilleri görüntüleyemezsiniz. Fotoğraflar ve hikayeler herkes tarafından görüntülenemez ve içeriğinizin kimler tarafından görüntülendiğini yönetebilirsiniz. Kişiye özel hikayeler yayınlayabilir, hikayeleri belirli kişilerden gizleyebilirsiniz.

Gizli Hesapları Görüntüleyebileceğiniz Yöntemler

1) Takip İsteği Gönderin

Gizli Instagram hesaplarını görüntüleyebilmek için öncelikle o kişiye takip isteği atmayı deneyin. Profilini gizleyen kişi ile ortak arkadaş sayınız çok ise takip isteğinizi kabul etme isteği yüksektir. Aynı zamanda profilinizi takip etmek isteyen kişileri kabul etme konusunda sıkıntı yaşamamanız gerekir.

2) İkinci Seçenek Google

Gizli profili olan bir kişi takip isteğinizi kabul etmiyor ise kullanıcı adını Google üzerinde aratmayı deneyebilirsiniz. Hesabı bulduğunuz anda kullanıcı adını görüntüleyebilir ve kopyalayarak Google Görseller’e yapıştırabilirsiniz. Böylelikle web veri tabanında kişinin gizliliği etkinleştirmeden önce atmış olduğu fotoğrafları görüntüleyebilirsiniz. Kapalı profillerin fotoğraflarını görüntüleyebileceğiniz en genel ve etkili yöntem budur.

3) Instagram Görüntüleme Sayfalarına Başvurun

Google Resimler’de aratmanıza rağmen halen aradığınız profildeki fotoğrafları görüntüleyemiyorsanız, Instaspy, Private Instaviewerden yardım alabilirsiniz. Böylelikle özel profillerin içeriklerini saniyeler içerisinde görüntüleyebilirsiniz.

4) Son Çare Fake Hesap

Instagram görüntüleme sayfalarına güvenmiyor, hesabınızın çalınacağını düşünüyorsanız son çareniz sahte hesap açmaktır. Sahte hesabınız için profil resmi oluşturup (genellikle kadın) içerik girdisi yapmanız gerekir. Gerçek fotoğraflar ekleyebilir ve hesabınızı gizleyerek karşınızdaki kişide merak uyandırabilirsiniz. Eğer kişi sizin takip isteğinizi yine kabul etmiyor ise o kişiye DM’den mesaj atarak eski arkadaş olduğunuzu söyleyebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 10:38

YORUM EKLE

Popüler Haberler