Instagram'dan Onaylı Profil İçin Başvuru

Instagram'da ünlülerin ve tanınmış isimlerin hesaplarına tanımlanan doğrulama sembolünü almak isteyenler için onaylı profil başvurusu sekmesi aktif hale getirildi.

Instagram'dan Onaylı Profil İçin Başvuru

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Instagram'da ünlüler ve tanınmış kişiler için tanımlanan onaylı profil ikonunu almak isteyenler için başvurular aktif hale getirildi. Instagram'da hesabının doğrulanmasını ve bu sayede de sahte hesaplarla karıştırılmayı engelleyen sembolü almak isteyenler için aktif hale getirilen onaylı profil başvurularını yapmak isteyenlerin kimlik belgelerini veya ilgili resmi evraklarını Instagram ile paylaşması gerekiyor. Uygulamanın yöneticileri tarafından değerlendirilecek olan başvurulardan alınan onay sonucunda Instagram hesap isminin yanına mavi bir ikon eklenerek hesabın diğer hesaplardan ayrılması hedefleniyor.

NASIL BAŞVURULUR?

Instagram'da onaylı profil almak isteyenler öncelikle uygulamaya telefonları aracılığı ile giriş yapmalıdırlar. Ardından Ayarlar sekmesine giderek ilk bölümde bulunan "Doğrulama Talebi" butonuna dokunarak, başvuru ekranına ulaşırsınız. Bu ekrandan isim ve soyisim bilgilerinizin girişini gerçekleştirdikten sonra eğer bir kişi hesabı ise nüfus cüzdanı veya ehliyet fotoğrafını veya eğer bir kurum ise resmi evrakları fotoğraflayarak başvurunuz ile beraber ibraz etmeniz gerekiyor. Değerlendirme sonucu tarafınıza Instagram destek ekibinin e-maili ile bildiriliyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2018, 17:12

YORUM EKLE