Instagram’dan rahatsız edici hesap ve yorumlara yeni engelleme yöntemi

Instagram'dan rahatsız edici hesap ve yorumlara yeni engelleme yöntemi! Instagram geliştirdiği yeni sistemle kullanıcılarını rahatsız eden hesapları görmeme ve kurtulma imkanı sağlayacak.

Instagram’dan rahatsız edici hesap ve yorumlara yeni engelleme yöntemi

Sosyal medyanın çok kullanılan ve insanlarla en çok etkileşime geçilen uygulamalarından olan Instagramdan yeni bir dönem başlıyor. Çok fazla kullanıcı ve çok fazla içeriğe sahip olan uygulamada ister istemez sorun ve sıkıntılar bir o kadar çok olabiliyor.

 Bunlardan biri olarak yeni yeni gün yüzüne çıkan bir sıkıntıda gereksiz yorumlar. Gereğinden fazla yapılan yorumlar, rahatsız edici söylemler ve kullanıcıları rahatsız eden eylemlere önlem almak isteyen Instagram yeni bir sistemi gerçekleştirmeyi amaçlıyor.

Yeni sistemle birlikte, fotoğraflara çok fazla yorum yapan, kullanıcıları rahatsız edici söylemler kullanan ve bir iletiye gereğinden fazla hashtagli içerik yazanlara uyarı gönderecek. Gölge Engelleme (Shadow Ban) adını verdiği teknoloji sayesinde bu ihlali yapan kullanıcılara önce uyarı iletilecek.

ARAMALAR KAPATILACAK, YORUMLAR GÖRÜNMEYECEK!

Bu uyarıları dikkate almayıp hala aynı şekilde davranan kullanıcıların iletişimleri kesilecek. Bu sayede engellenen kullanıcıları Instagram’da aradığında bulunmayacak ve artık yaptıkları yorumları kendileri dışında kimse göremeyecek.  

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 23:29

YORUM EKLE

Popüler Haberler