Instagram'ın Lite Sürümü ile İnternet Kotanız Bitmesin

Sosyal medya devi Instagram'ın yayınlanan yeni mobil uygulama sürümü Instagram Lite, daha az internet tüketimi ile orijinal işlevlerini korumaya devam ediyor.

Instagram'ın Lite Sürümü ile İnternet Kotanız Bitmesin

Fotoğraf paylaşım platformu olarak yüz milyonlarca kullanıcısı bulunan Instagram, daha önce Facebook için de yapılan yeni bir geliştirme ile artık daha az intenet tüketerek, işlevlerini korumaya devam edecek. Özellikle eski model akıllı telefon kullanan sosyal medya kullanıcılarının zorluk çekmeden uygulamadan fayda sağlayabilmesi için geliştirilen ve tıpkı Facebook'ta da olduğu gibi "Lite" ismi ile tanıtılan sürüm uygulama mağazalarında yerini aldı.

HEM BOYUTU HEM TÜKETİMİ DAHA DÜŞÜK

Google Play Store'da indirilmek üzere hzır bulunan Instagram Lite, kullanıcılar tarafından ilk gününden yoğun rağbet gördü. Dosya boyutu yalnızca 573 Kilobyte olduğu gözlemlenen uygulama, telefonlarımızda da daha az yer kaplayarak dahili hafızamızı korumamızı sağlıyor. Lite sürümün bir diğer avantajı ise kota kullanım açısından standart sürüme göre daha tasarruflu davranıyor olması.

Instagram Lite, standart sürümün sahip olduğu birçok özelliği barındırmasına rağmen video yükleme, direkt mesaj gibi spesifik özelliklerden yoksun. Bunun nedeni ise bu tip araçların intenet kotasını daha fazla kullanması. Şimdilik Meksika'da yaşayan Android model telefon kullanan Instagram kullanıcılarının indirebildikleri Lite sürüm, kısa bir süre sonra dünya genelinde kullanıma sunulacak.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 18:50

YORUM EKLE