InstaStory Sekmesi Tavanda Sabitleniyor, Kullanıcılar Rahatlıyor

Instagram'ın aktif olarak 1 milyar kullanıcısına hizmet veren hikaye özelliği ile ilgili yeni bir geliştirme kullanıcıları sevindirecek, artık hikaye sekmesi üst kısımda sabit kalacak.

InstaStory Sekmesi Tavanda Sabitleniyor, Kullanıcılar Rahatlıyor

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım platformları arasında zirvede yer alan Instagram dur durak bilmeden geliştirmelerine devam ediyor. Kullanıcı sayısını 5 yıl içerisinde kat kat arttıran Instagram, pek tabii ki bu başarısını gösterdiği geliştirme ve düzenleme çalışmalarına bağlayabiliriz. Bu anlamda son dönemde de art arda çok sayıda yeni özelliğini tanıtan Instagram, Hikayeler özelliği için keyifli bir düzenleme getiriyor.

TAVANDA SABİT KALACAK

Instagram Hikayeler özelliği hepimizin bildiği üzere ekranın üst kısmında yer alıyor. Bu sekmede dokunduğumuz bir hikayeyi gördükten sonra aşağıya kaydırarak çıkış yapıyoruz ve ara yüzde paylaşılan fotoğrafları kaydırarak görmeye devam ediyoruz. Bilindiği üzere ara yüzde ekranı kaydırdığımız zaman Hikayeler ara çubuğu en üstte kalıyo ve tekrar yeni bir hikaye izlemek için en üste dönmemiz gerekiyor. Ancak bu durum artık tarihe karışıyor. Instagramın henüz kısıtlı sayıda kullanıcıda denediği bu geliştirme ile artık hikayeleri ara yüzün neresinde olursak olalım izleyebileceğiz ve ara yüzü kaydırmaya devam edebileceğiz. Geliştirmenin kısa bir süre içerisinde tüm kullanıcılara ulaştırılması planlanıyor.

YAKIN ZAMANDA ÇOK SAYIDA GELİŞTİRME

Instagram yakın süre içerisinde uygulama içerisinde birçok geliştirmeyi tanıtmıştı. Bunlar arasında; Insta Hikayelere müzik ekleme ve Insta Message sekmesinden görüntülü konuşma yapabilme yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2018, 14:38

YORUM EKLE

Popüler Haberler