İnternet bağlantısı olmadan Navigasyon kullanmanın kısa yolu

Akıllı telefonlarda bulunan navigasyon uygulamaları hayatımızı oldukça kolaylaştırdığını hepimiz biliyoruz. Peki internet bağlantısı olmadan Navigasyonu kullanabilir miyiz? Google Haritalar'ı internete bağlanmadan kısa bir ayarla kullanmanız mümkün.

İnternet bağlantısı olmadan Navigasyon kullanmanın kısa yolu

Dünya genelinde oldukça fazla kullanıcıya sahip olan Google Haritalar uygulaması, ülkemizde de sıklıkla kullanılıyor. Google, her geçen gün yeni özellikler eklediği Haritalar uygulamasıyla, kullanıcılara oldukça iyi bir navigasyon deneyimi sunuyor.

Peki navigasyon uygulamasını intenet bağlantısı olmadan kullanmak mümkün mü? Elbette mümkün.. Bunun için kısa telefonunuza kısa bir ayar yapmanız yeterli olacaktır. Google Haritalar’ı nasıl çevrimdışı kullanabileceğiniz ile ilgili belirttiğimiz bir kaç yolu izlemeniz gerekiyor.

- Öncelikle Google Haritalar’ı dışarda intenet bağlantısı olmadan kullanabilmeniz için intenet bağlantısı içerisindeyken Google Harirtalar uygulamasını açın ve gideceğiniz yeri aratarak bulun.

- Ardından arattığınız bölgenin haritasını telefonunuza indirin. Bunu yapmak için uygulamanın sol üst köşesinde bulunan menü simgesine dokunarak, açılan listeden Çevrimdışı haritalar’ı seçmeniz gerekiyor.

- Sonra karşınıza çıkan ekranın en üst kısmında bulunan ‘Kendi haritanızı seçin’ kısmına dokunarak indireceğiniz bölgeyi kapsayan haritayı seçme ekranına geçin.

- Daha sonra gideceğiniz bölgenin haritasın mavi kutu içine alın. Bölgeyi seçtikten sonra indir butonuna tıklayarak, haritanın telefonunuza indirilmesini bekleyin.

- İndirme işlemi tamamlandığındıktan sonra haritanız cep telefonunuzda depolandığı için dışarda intenet bağlantınız olmasa bile indirdiğiniz haritayı çevrimdışı olarak kullanabilirsiniz. 

- İntenetiniz olmasa bile listeden indirdiğiniz haritaları 30 gün içinde güncellemezseniz, 30 günün sonunda telefonunuzdan siliniyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 13:28

YORUM EKLE