İnternet Gizliliği Bitiyor! Kişisel Verilere Ulaşılabilecek!

Düzenlenen FCC yönetmeliği ile internet gizliliği bitiyor. Artık kişisel verilere ulaşılabilecek!

İnternet Gizliliği Bitiyor! Kişisel Verilere Ulaşılabilecek!

 İntenet üzerinde güvenli ve saklı veri alışverişi döneminin sonuna gelindi. Amerika Birleşik Devletleri'nde yürürlüğe giren FCC Yönetmeliği ile intenet gizliliği tamamen ortadan kalkacak gibi görünüyor.

 İntenet Gizliliği Bitiyor!

 Amerika Birleşik Devletleri Senatosu'nun hazırladığı yasa tasarısı ile içeriği tamamen değişen FCC Yönetmeliği, intenet gizliliğini ortadan kaldırarak, kişisel ve kurumsal veri ulaşımına olanak sağlıyor.

Bu yasa tasarısı sadece Amerika Birleşik Devletleri'nde onaylanmış olsa da tüm dünyayı yakından ilgilendiriyor. Bu yasa tasarısının onayı ile istediği veriye ulaşabilme imkanı yakalayacak olan ABD ise gerekçe olarak güvenlik tehdidi oluştaran unsurları sunuyor.

 Kişisel Verilere Ulaşılabilicek!

 Amerika Birleşik Devletleri'nin güvenlik tehdidi sebebiyle tarayıcı geçmişlerinden, özel yazışmalara kadar ortaya dökebileceği kişisel verilere, FCC Yönetmeliği ile ulaşım artık serbest ve yasal hale getirildi.

FCC Yönetmeliğinin esnekliği nedeniyle Amerikan Hükümeti'nin yanı sıra, telekomünikasyon şirketleri ve intenet servis sağlayıcıları da bahsi geçen kişisel verilere kolaylıkla ulaşabilecek. Erişim sınırı hakkında ise henüz bir açıklama yapmayan yetkililerin, önümüzdeki günlerde yönetmeliğin içeriği konusunda bir açıklama yapacağı muhtemel görünüyor.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2017, 03:35

YORUM EKLE