İnternetler neden yavaş, internette sorun mu var?

Son saatlerde yaşanan internet sıkıntısı milyonlarca kişiyi etkiledi. İnternetler neden yavaş, internette sorun mu var? Yaşanan bu sıkıntıdan en çok sosyal medyayı sık kullanan kişiler etkilendi.

İnternetler neden yavaş, internette sorun mu var?

3 Temmuz Çarşamba günü intenette yaşanan sorun kullanıcıları çileden çıkardı. Milyonlarca kişi sosyal medya uygulamalarını kullanırken sıkıntı yaşadı. Yaşanan bu sıkıntının ardından intenetteki sorunun sebebi merak konusu oldu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Instagram, WhatsApp ve Facebook servislerinde dünya genelinde kesintiler yaşandığını söyleyerek, sorunun global kaynaklı olduğunu belirtti. Sayan Twitter hesabından, sosyal iletişim ağlarındaki sorunlara dair paylaşımlar yaptı.

İntenet Neden Yavaş?

Dünya genelindeki erişim aksaklıklarını tespit eden “downdetector.com” intenet sitesindeki bilgilere göre, Facebook, Instagram ve Facebook akşam saatlerine doğru Batı Avrupa’ya erişimde sıkıntı yaşadı.

Siteye Instagram için 10 bin 761, Facebook için 6 bin 341 ve WhatsApp için bin 600 kesinti raporu yollandı. Bu soruna neyin sebep olduğu ve ne kadar süreceği henüz bilinmiyor.

Yetkili mercilerden konuya dair bir açıklama gelmedi. Yaşanan bu sıkıntıdan en çok Avrupa kırasındaki ülkelerden Fransa, Almaya, İngiltere, Yunanistan, Polonya ve Norveç etkilendi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Saya Açıklama Yaptı

Erişim sorunu ile ilgili açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, "Instagram, Whatsapp ve Facebook servislerinde dünya genelinde kesintiler yaşanmaktadır. Global kaynaklı sorundan ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2019, 00:01

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yeliz
Yeliz - 12 ay Önce

Artık duzelsin kendi internetimi bile kullanamıyorum

Zeliha Ulaşlı
Zeliha Ulaşlı - 12 ay Önce

Herkes kıyamet alameti diyo korkuyolar

Kazım Adıgüzel
Kazım Adıgüzel - 12 ay Önce

Ulan bu sorun yüzünden pubg de pinkden geçilmiyor size verdimiz paralar haram olsun


Popüler Haberler