İnternetsiz WhatsApp kullanılır mı, nasıl kullanılır?

Dünya üzerinde en çok tercih edilen mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp ile ilgili sorular sorulmaya devam ediyor. Peki internet olmadan WhatsApp kullanılır mı? 5 adımda internet olmadan WhatsApp kullanmanın yolunu sizlere anlattık…

İnternetsiz WhatsApp kullanılır mı, nasıl kullanılır?

İntenet Olmadan WhatsApp Kullanılır mı?

Milyonlarca kullanıcısı bulunan WhatsApp uygulamasının intenetsiz bir şekilde kullanılıp kullanılmadığı ile ilgili intenet ortamında araştırmalar yapılmaya devam ediyor.

İntenet bağlantısı ile çevrimiçi olarak mesajlaşılabilen WhatsApp uygulamasında intenet olmadan da kullanabilmek gibi bir imkan bulunuyor. Aşağıdaki kısımda intenet bağlantısı olmadan kullanabilmek için uygulanması gereken 5 adımı sizlere sıralayacağız.

İlk Adım

Öncelikle Android telefon üzerinden ayarlar bölümüne giderek buradan bağlantılar sekmesine ve daha sonra ise mobil ağlar seçeneğine girilmesi gerekmektedir.

2. Adım

Mobil Ağlar bölümünden erişim noktası adları kısmına gidilmesi gereklidir.

3. Adım

Erişim Noktası adları bölümünde sağ üst köşede bulunan “Ekle” butonuna basılmalıdır.

4. Adım

Karşınıza çıkacak sayfa içerisinde boş bırakılan yerlerin doldurulması gerekmektedir. Öneğin;

İsim: WhatsApp APN: intenet Proxy: 127.0.0.01 Bağlantı noktası: 8080

5. Adım

Bu adımların tamamlanması sonrasında profili kaydet diyerek erişim noktası adları bölümünden WhatsApp’ı seçmeniz gerekiyor.

İntenetsiz bir şekilde WhatsApp kullanabilmek yalnızca Android işletim sistemine sahip olan telefonlarda mümkün. Yukarıda sayılan 5 adımın doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi sonrasında telefon devamlı olarak 4G bağlantısında kalıyor. Bu şekilde WhatsApp uygulaması içinde mesajlarla birlikte görüntülü arama ve sesli arama özellikleri de kullanılabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2019, 15:19

YORUM EKLE

Popüler Haberler