iOS 11 İçin Sayılı Süre Kaldı! Apple Kullanıcıları Merak İçinde

Dünya'nın teknoloji devleri arasında yer alan Apple'ın yeni yazılım güncellemesi ile gelecek olan iOS 11 için herkes büyük bir heyecan içerisinde. Yazılımın tüm sırları açığa çıkmıştı.

iOS 11 İçin Sayılı Süre Kaldı! Apple Kullanıcıları Merak İçinde

Apple dünya teknoloji platformunun yeri yerinden oynatan oyuncusu olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Apple'ın yeni cihazları için gerçekleştirdiği lansmanda tanıttığı iPhone X bu anlamda tarihe geçmişti. Apple'ın bu zamana kadar ortaya koyduğu en büyük yükseliş olarak değerlendirilen iPhone X'in piyasaya sürülecek olması ile beraber birçok yeniliğin de teknoloji dünyasına katılması gecikmedi. Bu kapsamda donanımsal olarak yeni bir boyuta yükselen Apple'ın iPhone serisinin yıldızı iPhone X, yazılım olarak da kullanıcılarını şaşırtacak.

iOS 11 GELİYOR

Apple'ın yazılım serisi iOS'un 11 kodlu yeni güncellemesi de iPhone X ile beraber tanıtıldı. Birçok yenilik ile birlikte gelecek olan iOS 11'de karşımıza çıkacak olan yeniliklerin birçoğu iPhone'ların daha kolay ve esnek kullanımları için etkili özellikler taşıyacak. 19 Eylül'de piyasaya sürülecek olan iOS 11'in temel özelliklerindeki bir yenilik ise herkesi şaşırttı. Apple'ın uzun yıllar ayarlar üzerinden açılmasına olanak sağladığı mobil veri bağlantısı artık doğrudan denetim ekranından gerçekleştirilebilecek. Daha önce yalnızca WiFi'ın kapatılıp açılmasına olanak veren denetim ekranı yalnızca mobil veri etkinleştirme özelliği ile değil, oldukça donanımlı yeni tasarımıyla da dikkat çekecek. Bu ekranda tüm özellikler eş zamanlı olarak kullanılabiliyor olacak. 

Siri üzerinde de birçok yeniliği yapan Apple, artık daha donanımlı ve daha çok öğrenen bir Siri'yi asistanınız yapacak. Bu anlamda Siri ile daha aktif bir diyalog kurulabilecek ve Siri ihtiyacınız olan herşeye yanıt verebilen bir yapay zeka olarak karşınızda olacak. Apple'ın tüm kozlarını açık bir şekilde ortaya koyduğu iOS 11 ayrıca daha hızlı ve daha esnek bir ara yüze sahip olarak karşımıza çıkacak. Önümüzdeki günlerde kullanıma açılacak olan iOS güncelleştirmenizi Ayarlar menüsünden Genel kategorisine giderek Güncelleştirme sekmesinden yapabileceksiniz.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2017, 13:23

YORUM EKLE