iOS 11 Kullanıma Sunuldu, Keşfedilmeyi Bekleyen Özellikler Tanıtıldı

Apple'ın iPad ve iPhone kullanıcılarına geçtiğimiz gün kullandırmaya başladığı yeni işletim sistemi güncellemesi iOS 11 ile beraber keşfedilmeyi bekleyen birçok özellik ortaya çıktı.

iOS 11 Kullanıma Sunuldu, Keşfedilmeyi Bekleyen Özellikler Tanıtıldı

Apple, 12 Eylül'de gerçekleştirdiği lansman öncesinde iOS 11'in de geleceğini duyurmuş ve bir takım yazılım özelliklerini ve güncellenecek olan özellikleri kullanıcıları ile paylaşmıştı. Firmanın sevilen ara yüzü ile çok yönlü olarak kullanılan iOS yazılımı ile ilgili olarak yapılan yenilikler, uzun zamandır Apple tarafından gerçekleştirilmesi beklenilen birçok özelliği de hayatımıza getirdi. Artık iPhone'ları ve iPad'leri çok daha donanımlı bir hale getiren iOS 11 ile daha hızlı hareket edebilmek ve daha önce Apple'da bulunmayın bir takım özellikleri kullanabilmek mümkün. İşte bu özelliklerden bazıları;

EKRAN VİDEOSU KAYDEDİN: Apple'ın ekstra bir yazılıma gerek duyulmaksızın kullanıma sunduğu ekran video kaydı özelliği özellikle görüntülü görüşmelerini bir anı olarak saklamak isteyenlere veya telefonunda gerçekleşen bir yazılım hatasının görüntü kaydını almak isteyenlere büyük kolaylık sağlayacak. Güncellenen denetim ekranına Ayarlar sekmesinden eklenebilen bu özellik şimdiden büyük ilgi gördü.

SİRİ ARTIK DAHA DUYARLI: Apple'ın sesli asistanı Siri de iOS 11 güncellemesinden nasibini aldı. Telefonun akıllı sanal asistanı ile ilgili yapılan geliştirmelerde Siri'nin aksanının daha az robotik olması sağlanırken, artık Siri sizin paylaştığınız bilgileri daha hızlı öğrenebilme ve nöral kayıtlar tutarak ileride bu bilgiler ile size daha kullanışlı öneriler sunabilmekte.

DENETİM EKRANI SİL BAŞTAN: Daha önce ekranın bir kısmına kadar yükselen denetim ekranı artık ekranın tamamını kaplıyor ve eş zamanlı olarak birçok aç/kapa özelliğini kullanmanızı sağlıyor. Eskiden Apple cihazlarda bulunmayan ve kullanıcıları bu anlamda yoran Mobil Veri Aç/Kapa özelliği artık an itibariyle iOS 11 ile beraber denetim ekranına eklendi. Ayrıca denetim ekranına getirilen sürüş modu özelliği ile de otombil kullanıcılarına güvenli bir sürüş için çok fonksiyonlu bir araç sağlayan Apple, size ulaşamayan tanıdıklarınıza, otomatik olarak bir bildirim yapabilmenizi sağlıyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2018, 15:13

YORUM EKLE