iOS 11 Otomatik Parlaklık Ayarı Nasıl Kapatılır? iPhone Otomatik Ekran Parlaklık Ayarı!

iOS 11 otomatik parlaklık ayarı nasıl kapatılır? Ekran parlaklığı iOS kullanıcıları için önemli bir konu olmaya devam ediyor. Eğer ekran parlaklığınızı uygun seviyede tutmazsanız şarjınız erken bitebilir.

iOS 11 Otomatik Parlaklık Ayarı Nasıl Kapatılır? iPhone Otomatik Ekran Parlaklık Ayarı!

iOS telefonlarda ekran parlaklığınızı otomatiğe aldığınızda şarjınızı daha uzun süreli kullanabilirsiniz. iOS 11 güncellemesiyle getirilen özellik sayesinde ekran parlaklığınızı otomatik olarak ayarlama imkanına sahip oldunuz. Ekran parlaklığının nasıl otomatiğe alındığını öğrenelim.

Ekran Parlaklık Nerede Bulunuyor?

Öncelikle ayarlar kısmına giriyorsunuz. Ardından bu bölmede karşınıza Ekran ve parlaklık çıkıyor karşınıza. Burada küçük bir şok yaşayabilirsiniz çünkü ekran parlaklık ayarları yeni günceleme sonrası artık buradadeğil. Erişilebilirlik kısmından ekran parlaklığınızı ayarlayabilirsiniz.

Ekran Parlaklığı Otomatiğe Nasıl Alınır?

Ayarlar bölümüne girin. Buradan Genel sekmesine tıklayın ve Erişilebilirlik butonuna tıklayın. Ardından karşınıza ekran kolaylıkları çıkacak. Buranın altında otomatik parlaklık bölümü olacak. Buradan ekran parlaklığınızı ayarlayabilirsiniz.

Yeni Güncellemeyle Neler Geldi?

Girdiğiniz bölümde bütün ekran özelliklerine girebilirsiniz. Ekran renklerini ayarlayacağınız gibi farklı özellikleri de buradan yapabilirsiniz. Apple yazılımcılarının neden bu kadar zorlu bir uğraş sonucu bulunan bir tasarım yaptığını bilmiyoruz ama daha fazla özellik gelmiş.

Sizler de henüz iOS 11 güncellemesine geçmediyseniz intenet üzerinden videolu anlatımlara bakabilirsiniz. Videolu anlatımda zorlanıyorsanız resimli anlatımları tercih edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2019, 12:14

YORUM EKLE