iOS 12.1 İle Değişim Başlıyor

Geçtiğimiz günlerde 3 yeni amiral gemisinin tanıtımını yapan Apple, şimdi de yeni güncellemesini yayınladı. iOS 12'ye dair detaylar kullanıcılar tarafından kısa sürede keşfedildi.

iOS 12.1 İle Değişim Başlıyor

iOS 12 güncellemesi özellikle de 3 yeni amiral gemisinden birine sahip olanlar için önem arz ediyor. Çünkü bu güncellemede birtakım eklemeler söz konusu olsa da genellikle problemlerin giderilmesi amaçlanmış. Güncellemede özelleştirilmiş Rahatsız Etme eklentisi mevcut olacak. Buradaki amacın telefon karşısında geçirilen sürenin kontrol edilebilmesini sağlamak.

Akıllı telefon bağımlılığını azaltmak için Apple böyle farkındalık yaratacak bir özelleştirmeyle karşımıza çıkıyor. Eklentiyle birlikte kullanıcılar meşgul olduğu zaman bildirimler saklanıyor. Böylelikle kullanıcı ailesiyle vakit geçirirken veya toplantıdayken tüm vaktini kendisi için ayırıyor.

Ebeveynler Çocuklarının iPhone’lerini Denetleyebilecek

Yeni güncellemeyle birlikte artık anne veya baba, çocuğunun iOS Etkinlik Raporu’na erişebilecek. Yani artık aileler çocuklarının en çok neyle vakit geçirdiğini yüzdelik dilimler halinde gözlemleyebilecek. Böylelikle uygulamalar için bir limit belirleyebilir ve zaman yönetimini daha iyi yapabilirler.

Güncelleme alan cihazlar ise, iPhone 5S ve daha yeni iPhone modelleri. Tabletler için ise bütün iPad Air ve iPad Pro modelleri olduğu belirtiliyor. Yeni güncellemenin geldiği tabletlerin daha kısıtlı olduğunu söylemek mümkün.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 18:58

YORUM EKLE

Popüler Haberler