iOS 13 güncellemesi hangi cihazlara ne zaman gelecek? İOS 13 ile gelecek yeni özellikler neler?

Apple iOS 13 güncellemesinin tanıtımını yaptı. iOS 13 güncellemesi hangi cihazlara ne zaman gelecek? iOS 13 ile gelecek yeni özellikler neler? iOS 13 ile bazı IPhone modellerine pek çok yeni özellikler gelecek.

iOS 13 güncellemesi hangi cihazlara ne zaman gelecek? İOS 13 ile gelecek yeni özellikler neler?

Bu ay yapılan WWDC 2019 etkinliğinde, Apple tarafından iOS 13 tanıtıldı. Karanlık mod gibi pek çok yeni özelliği getiren iOS 13’ün bazı beta sürümleri geliştiricilere yönelik çıkmıştı. Son olarak Apple herkese açık olan public beta sürümünü yayınladı.

iOS 13 Ne Zaman Gelecek?

 Apple yetkilileri iOS 13’ün tam sürümünün Eylül ayı içerisinde geleceğini bildirdi. Ancak bazı Apple kullanıcıları iOS 13 güncellemesini yapamayacak.

iOS 13 Hangi Telefonlara Gelecek?

– iPhone Xs

– iPhone Xs Max

– iPhone XR

– iPhone X

– iPhone 8

– iPhone 8 Plus

– iPhone 7

– iPhone 7 Plus

iOS 13 Beta Nasıl Yüklenir?

iOS 13 Betayı yüklemek için Apple Software Programı’nın intenet sitesine girin. Daha sonra Apple ID’nizle sisteme kaydolun. Bu işlemin ardından yüklemenin başlaması için iOS sekmesinin altındaki “Enroll Your Devices” seçeneğine tıklayın.  

Sonrasında karşınıza “Install Profile” kısmı gelecek. Bu bölümden ise “Download Profile” yazısına tıklayın. Yükleme bittikten sonra cihazınızda yeni bir profil olduğunu belirten bir bildirim alacaksınız. Gereken izni verdiğinizde ise profil yüklenmeye başlayacak.

Profilin yüklenmesinden sonra yapmanız gereken Ayarlar > Genel > Yazılım güncellemesi adımlarını takip etmek. iOS Public Beta yüklenmeye hazır bir şekilde güncelleme kısmında olacak.

iOS 13 ile Hangi Yenilikler Gelecek?

Apple’ın son yıllarda iyice ağırlık vermeye başladığı sağlık teknolojileri, bu sürümde daha fazla yer alacak. Yenilenen sağlık uygulamalarında Günlük Rapor adı verilen yeni bölümle gün boyunca yapılan aktiviteler detaylı olarak incelenebilecek.

Haritalar uygulamasında ad ev ve iş yeri gibi sık kullanılan lokasyonlar daha kolay bir şekilde ayarlanabilecek. Ayrıca e-posta uygulamasına gelecek yeni özellik ile birlikte istenmeyen e-postalar engellenebilecek.

iPhonemu Bul ve Arkadaş Bul uygulamalarının tek bir çatı altında buluşacağı bu güncellemede, tüm cihazları tek panelden kontrol etme de sağlanacak.

Mesajlar uygulamasında da bazı değişiklikler olacak ve bu kısım WhatsApp’a benzeyecek.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 22:54

YORUM EKLE

Popüler Haberler