iOS 13 İle bilinmeyen numaralar sesli mesaj kutusuna gidecek

iOS 13 güncellemesi tüm Apple cihazlara geçtiğimiz ginlerde yüklendi. iOS 13 güncellemesi bilinmeyen numaraların sizi aramasını engelliyor. İşte detaylar...

iOS 13 İle bilinmeyen numaralar sesli mesaj kutusuna gidecek

Geçtiğimiz günlerde tüm Apple cihazlara gelen iOS 13 güncellemesi bilinmeyen numaralar konusunda yaşanılan problemleri çözdü. Artık bilinmeyen numaralar sesli mesaj bölümüne aktarılacak. Böylece bilinmeyen numaralar tarafından rahatsız edilmeyeceksiniz.

Bilinmeyen numaraları engellemek için birçok imkan vardır. GSM operatörleri size bu imkanı sunarken, akıllı telefon kullananlar da çağrı engelleme uygulamaları sayesinde bilinmeyen numaraları engellemektedir.

iOS 13 Güncellemesiyle Bilinmeyen Numaralar Engelleniyor!

iOS 13 güncellemesi WWDC 2019 programında tüm dünyaya tanıtıldı. Bu güncelleme bilinmeyen numaraları engelleyerek bir problem olmaktan çıkarıyor. Özelliğin aktif hale gelmesiyle birlikte sadece telefon rehberinde veya e-posta kayıtlarında yer alan bir numaradan mesaj geldiğinde telefon çalıyor.

Bu yenilik sayesinde bilinmeyen numaralardan gelen aramalar sesli mesaj kutusuna düşecek. Bu özellik sayesinde artık bilinmeyen numaraları görmeyeceksiniz. İsteyen kendini tanıtarak sesli mesaj bırakabilecek.

 Bilinmeyen numaralar konusunda sorun yaşayanlar için kökten bir çözüm olsa da bazı sorunları da beraberinde getirebilir.Çoğu ünlü ve fenomenler zaten bilinmeyen numaralardan gelen çağrıları açmamaktadır. Sıradan bir kullanıcı ise bilinmeyen numaraları engellediği taktirde ona ulaşması gereken arkadaşlarını da engellemiş olacaklar.

iOS 13 güncellemesi bilinmeyen numaralar konusunda önemli bir yenilik getirdi. Bu yenilik hakkında neler düşünüyorsunuz? Siz de düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmına yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2019, 13:39

YORUM EKLE

Popüler Haberler