iOS 13 Versiyonunun Özellikleri Ortaya Çıktı! Herkesin Beklediği iOS 13 Özellikleri

Apple firmasının yeni hizmete sunacağı iOS 13 versiyonuyla ilgili bazı önemli bilgiler Bloomberg raporlarında açıklandı. iOS 13'ün hangi özelliklerde olduğunu ilk siz bilmek istiyorsanız bu yazımızı okumalısınız.

iOS 13 Versiyonunun Özellikleri Ortaya Çıktı! Herkesin Beklediği iOS 13 Özellikleri

Herkesin Beklediği iOS 13 Özellikleri Ortaya Çıktı!

iOS 13bildiğiniz üzere birkaç hafta evvel test edilmeye başlanmıştı. Bugün ise iOS 13 hakkında bazı bilgiler ortaya çıkarıldı.

Daha önceden bilindiği gibi Apple firması, arayüz geliştirmelerine biraz ara vererek, eski versiyon iPhone ve iPad’lerin performanslarını güncelleme kararı almıştı.

Bugün Bloomberg tarafından paylaşılan rapor kapsamında Apple, iOS 13’le beraber pek çok işlevsel niteliği de müşterilerinin hizmetine sunacağı anlaşıldı.

Bu sene Haziran ayında organize edilecek olan WWDC 2019 ‘da tanıtılması planlanan iOS 13 ile beraber müşterilere önceden ifade ettiğimiz gibi özel bir karanlık mod özelliği sunulacağı ortaya çıktı.

Müşterilerinin epey bir uzun zamandır merakla takip ettiği ve beklediği bu özellik ile beraber iOS telefonların gece kullanılması daha tasarruflu olacak. Elbette iOS 13 ile beraber gelecek olan yenilikler bu kadar değil.

Bloomberg tarafından ulaşılan bilgiler kapsamında, iOS 13 versiyonunun CarPlay uygulamasında göz ardı edilemeyecek yenilikler yapılacağından da bahsediliyor. Bunun sayesinde CarPlay uygulamasını daha çok kullanılabilir bir uygulamaya dönüştürecek olan Apple’ın bu uygulamaya yeni bir takım özellikler de ekleyeceği söyleniyor.

Bunun yanında firmanın, bütün bu yeni özelliklerin dışında iPad kapsamında da yeni bir ana ekran üzerinde çalışmalar yürüttüğü öğrenildi. Önceden gelen raporlarda farkına varılan bu yenileme girişimi Bloomberg raporlarıyla birlikte kesinleştirilmiş oldu.

iPad kullanıcılarını göz ardı etmeyen firma bazı çoklu görev özellikleri üzerinde de faaliyetlerini devam ettiriyor. iOS 13 versiyonu ile birlikte bu özellikleri müşterilerinin hizmetine sunacağı söyleniyor.

Bloomberg’in raporu kapsamında iOS 13 söyleyebileceklerim şimdilik bu kadar. Size göre iOS 13 versiyonu ile birlikte ne gibi yeni özellikler gelebilir? iOS 13 versiyonu ile ilgili fikir ve düşüncelerinizi bizlerle yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 00:21

YORUM EKLE