İOS için Netflix’te Dizilerin Yeni Bölümlerini Otomatik Olarak İndirme Özelliği Geldi!

Netflix kullanıcılarına kusursuz hizmet vermek adına yeni bir uygulamaya daha imza attı. Otomatik indirme özelliği ile siz dizinizi bitirdiğinizde sonraki bölüm indirilmeye başlanacak! Ios için Netflix'in getirmiş olduğu yeni özellik ayrıntıları yazımızda yer alıyor...

İOS için Netflix’te Dizilerin Yeni Bölümlerini Otomatik Olarak İndirme Özelliği Geldi!

İOS işletim sisteminin kullanıldığı telefonlardaki Netflix uygulamasında yeni dizi bölümlerini otomatik olarak indirme özelliğinin nasıl aktif hale getirileceğini anlatacağımız bu yazımızda. Popüler videoların bulunduğu Netflix’in en çok sevilen özelliklerinden bir tanesi de videoların indirilebilme özelliği olmasıdır. Bunun sayesinde intenet bağlantısına belli bir süreliğine sahip olmasak bile indirmiş olduğumuz dizi ve filmleri kesintisiz şekilde izleyebiliyoruz. Bunun yanında Netflix favori dizinizin halihazırda telefona indirilmiş bölümünü izlemeyi sonlandırdığınızda o bölümden sonraki bölümün de otomatik olarak indirilmesine başlanabiliyor.

Netflix bu özelliği ilk önce Android telefonlarda kullandırmaya başlamıştı. Önceden İOS telefonları için bu hizmet verilmiyordu fakat uygulamaya gelen son güncelleme ile beraber bu özellik İOS telefonlarda da kullandırılmaya başlandı. Bu özelliğin adı Smart Downloads olarak geçiyor.

Önek verecek olursak Bojack Horseman dizisinin ilk bölümünü İOS telefonunuza indirdiğinizde ve izlediğinizde, dizi sonlandığında Netflix sizi bölüm ekranına atacaktır. Netflix’in indirmeye başladığı bölümü siz izlerken önceki indirdiği bölümü de aynı zamanda telefonunuzdan silecektir. Bu şekilde telefonunuzda depolama sorunu yaşamanızın da önüne geçilmektedir.

Smart Downloads özelliği sadece WiFi ağlarına bağlı iken kullanılabilmektedir. Bu da kişilerin hatlarına tanımlanan intenetin gereksiz yere harcanmasının önüne geçilmek için yapılmaktadır. Fakat 3G ve 4 G hattınıza tanımlı bir Netflix hesabı kullanıyorsanız bu demek oluyor ki bu özelliği kullanamayacaksınız.

Smart Downloads özelliğini aktif duruma getirebilmek için Netflix arayüzünde sağ alt bölümde yer alan More tuşuna basılmalıdır ve App Settings’e giriş yapılmalıdır. Bu bölümde bulunan Smart Downloads seçeneğinin yanındaki anahtarı aktif hale getirdikten sonra bu özellik kullanılabilir olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2019, 08:25

YORUM EKLE

Popüler Haberler