iPad Baştan Yaratıldı

Appler'ı yakında piyasaya süreceği iPad Pro 2018 modelinin ilk görüntüleri internete sızdırıldı. Cihazda yapılan köklü değişiklikler büyük merak uyandırdı bile.

iPad Baştan Yaratıldı

Amerikalı teknoloji devi Apple'ın yeni cihazlarını tanıtmasına sayılı günler kala, merakla beklenen iPad Pro 2018'in görüntüleri intenete sızdırıldı. 12.9 inç boyutundaki tablet bilgisayarın CAD çizimleri intenette hızla yayılırken, yeni görseller ile birlikte birçok yenilik de keşfedildi. Bildiğiniz üzere Apple geçtiğimiz sene iPhone X ile çok köklü bir tasarım değişikliğine gitmiş ve başta home tuşu olmak üzere birçok fiziksel özelliğini yenilemişti. Bu sürecin haliyle iPad'lere de etki edeceği biliniyordu ve intenette yer alan görseller ile birlikte bu bilgi kesinlik kazandı.

YEPYENİ BİR GÖRÜNÜŞ, YEPYENİ MALİYETLER

Firmanın yakında piyasaya sunacağı Apple iPad Pro 2018 12.9 inçin sızdırılan görüntülerine göre cihazın çerçevesinde ciddi bir incelmeye gidilmiş. Daha önce oldukça kalın olan çerçeve özelliği ile sık sık eleştirilere maruz kalan iPad serisinde başlayan ilk köklü değişiklik ise bu değil. Eski iPad modellerine göre daha keskin hatlara sahip olan iPad Pro 2018 home tuşundan arındırılmış ve yerine FaceID özelliği getirilmiş. Bu durum aslında yoğun çalışmalarda iPad Pro kullananlara dezavantaj getiriyor çünkü cihazın yalnızca tek noktasına konumlandırılan FaceID özelliği için cihazın dik tutulması gerekiyor.

Cihazın incelen çerçevesi ile beraber tablet boyutu da küçülmüş ve haliyle büyük bir ağırlık sorunu ortadan kaldırılmış. İlk değerlendirmelere göre iPad Pro 2018 hem boyutu hem de ağırlığı ile daha önceki iPad modellerine göre daha kolay taşınacak ve ergonomik olarak kullanılabilecek. Bonus olarak cihazda artık Smart Connector girişi cihazın yan kısmında değil, altında bulunuyor. Böylelikle cihaz dik pozisyondayken klavye bağlantısı kurulabilecek ancak bu durum cihazı sadece dikey olarak kullanılabilir kılacağı için tartışmalar gündeme gelebilir.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2018, 14:51

YORUM EKLE