iPhone 8 Kablosuz Şarj Özelliği İle Hızına Hız Katıyor!

Dünyanın teknoloji devleri arasında fenomen haline gelmeyi başaran Apple, iPhone 8 lansmanına hazırlanırken, cihazın kablosuz şarj aleti hakkında bilgiler internete sızdırıldı.

iPhone 8 Kablosuz Şarj Özelliği İle Hızına Hız Katıyor!

Amerikan kökenli Apple firmasının yeni amiral gemisi iPhone 8 için geri sayım devam ediyor. iPhone 7 ile satış konusunda dilediği başarıyı elde edemeyen Apple, iPhone 8 ile büyük geliştirmeleri müşterilerine ulaştırmaya hazırlanıyor. Her yıl olduğu gibi bu yılda Sonbahar'ın ilk aylarında yeni cihazını tanıtacak olan Apple'ın, bu defa cihazında büyük değişikliklere gittiği ortaya atıldı. iPhone kullanıcılarının birçoğu cihazın özellikle dış tasarımında önemli değişikliklerin yapılacağını ortaya atarken, çeşitli kaynakların intenete sızdırdıkları görüntüler, yalnızca cihazın fiziksel özelliklerinin değil, dışsal öğelerinin de büyük ölçüde değiştiğini gösterdi.

KABLOSUZ ŞARJ GELİYOR!

Apple'ın iPhone 8 ile birlikte kablosuz şarj özelliğini uygulamaya başlayacağı iddia edildi. Sızdırılan görüntülere göre manyetik bir platform üzerine yerleştirilen telefon, kablolu şarjdan çok daha hızlı bir şekilde şarj edilebilecek. Bu kapsamda daha önce başta Samsung olmak üzere birçok teknoloji firmasının denemelerinde başarısızlık elde ettikleri kablosuz şarjın, iPhone 8 ile beraber dünya standartlarının en üst segmentinde kullanıma sunulacağı öğrenildi.

ANDROİD'E KIYASLA DAHA YAVAŞ

Apple'ın kablolu şarjında 5W hız ile şarj edilme söz konusu iken Android cihazlarda ise bu hız 12W'a kadar ulaşabilmekte. Apple'ın getireceği kablosuz şarj teknolojisi ile 7.5W'a kadar güç verebilen şarj olanağı sağlanacak ve bu sayede iPhone 8 diğer Apple ürünlerine göre daha hızlı şarj edilebilecek.

CAM BİLEŞENLİ KASA İÇİN HAZIR OLABİLİRİZ

Daha önce Apple'ın özellikle yıl dönümü modellerinde kullandığı cam alaşım uygulamasının, yalnızca yıl dönümü modellerinde değil, tüm Apple ürünlerinde kullanılabileceği söylendi. Bu kapsamda firmanın yeni cihazı ile birlikte yepyeni bir fiziksel tasarıma gitmesine de olası bakılıyor. Teknoloji devinin ürünlerine yönelik olarak bilgi sızdıran kaynaklardan alınan detaylar arasında, cihazın bu defa çerçeve oranının çok düşük olacağı ve ana ekran butonunun tuş olarak kaldırılıp, ekrana entegre edileceği konuşuluyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2018, 14:24

YORUM EKLE