iPhone 8 taslak çizimleri ortaya çıktı İki pil özelliği ile RAM sürprizi geliyor

Teknoloji severlerin ilgi odağındaki iPhone 8 taslak çizimleri ortaya çıktı. Cihazın iki pil özelliği ve RAM sürpriziyle geleceği ön görülüyor.

iPhone 8 taslak çizimleri ortaya çıktı İki pil özelliği ile RAM sürprizi geliyor

Teknoloji devi Apple’nin piyasaya süreceği yeni amiral gemisi iPhone 8 büyük sürprizlerle geliyor. Apple’nin bu yıl iPhone’nin 10. yılına özel olarak piyasaya süreceği tahmin edilen bu cihaz, üst düzey özelliklerle donatılacak.

Tasarım açısından teknoloji severleri adeta hayretler içerisinde bırakmak isteyen Apple, bu süreçlerde cihazı çok ayrı bir seviyeye çıkaracak. Cam tasarım iddiaları halen sürmekte olan bu akıllı cihazın geçtiğimiz günlerde Geekbench’te fark attığı ortaya çıkmıştı.

Cihaz test programı olan Geekbench’te ortaya çıkan Apple’nin bu yeni akıllı cihazının, rakiplerine her anlamda üstünlük sağlayacağı konuşuluyor. Aynı zamanda cihazın iPhone X veya iPhone PRO gibi isimlerle de piyasada yerini alabileceği tahmin edilmekte.

iPhone 8 taslak çizimleri ile ilgili görsel sonucu

Çift Pil ve üst düzey RAM ile sürpriz yapabilir

Firmanın çift pil özelliğine sahip olacağı tahmin edilen bu akıllı telefonun aynı zamanda RAM kapasitesiyle de ilgi toplayacağı belirtiliyor. Apple bu süreçte tercihini 2 GB RAM’den yana kullanabilir.

Eylül ayında piyasalarda yerini alacağı tahmin edilmekte olan akıllı cihazın, Geekbench 4 testinde tek çekirdek bölümünden 4734 puan aldığı görüldü. Çoklu çekirdek bölümünden ise iPhone 8’in 7347 puan almayı başardığı gözlemlendi.

Aktarılan bilgiler arasında işlemciye yönelik herhangi bir bilgi söz konusu değil. Nitekim bu süreçte cihazda yine çift çekirdekli Apple A11 Fusion yonga setinin tercih edilebileceği aktarılıyor. Böylelikle cihazın performans açısından bütün kullanıcıları tatmin etmesine yönelik iddialar söz konusu.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2017, 20:07

YORUM EKLE