iPhone Cephesinden Yeni Bilgiler Sızmaya Devam Ediyor

12 Eylül'de Apple Park'ta yeni iPhone lansmanını gerçekleştirecek olan Apple, ser verip sır vermezken, şimdilerde yeni iPhone hakkında bilgiler sızmaya devam ediyor.

iPhone Cephesinden Yeni Bilgiler Sızmaya Devam Ediyor

Dünya teknoloji devi Apple'ın geleneksel Sonbahar etkinliği geniş bir kitle tarafından iple çekiliyor. Her yıl gerçekleştirilen ve yeni bir iPhone modelinin tanıtıldığı Apple'ın bu etkinliği için 10. yıl çalışmaları son hız devam ediyor. İlk iPhone'un geliştirilmesinden bu yana geçen 10 yıl içerisinde çok büyük evrimler yaşayan iPhone'un yeni modeliyle ilgili bilgiler ise intenete sızdırılmaya devam ediyor.

STEVE JOBS TİYATRO SALONU İNŞAA EDİLİYOR

Apple Park içerisinde yeni iPhone'un lansmanının yapılacağı yeni bir alan inşaa ediliyor. Büyük kısmı yer altına kalan bu teknoloji sahnesi, Apple Park'ın 2.9 milyon metrekarelik bölgesinde yer alıyor ve Apple'ın yeni üssü olacak gibi duruyor. İntenete sızan görüntülerde dairesel bir yapıya sahip olan binanın içerisinde bir gösteri salonunun inşaa edildiği görülebiliyor.

iPHONE'A YENİ İSİMLER 

Apple'ın bugüne kadar piyasaya sürdüğü iPhone serisi telefonlar sayılar ve S ekleri ile geliyordu. Bu yıl ise iPhone'un 10. yılına özel olarak yeni iPhone'un iPhone 8 değil de iPhone X yahut iPhone Edition isimleri ile piyasaya sürüleceği iddiaları gündeme getirildi. Şimdilik kesinlik kazanamamış olan bilgiler, sosyal medyada en çok konuşulan başlıklar arasında yer aldı.

SİRİ'YE NELER OLUYOR

Apple'ın yapay zeka asistanı Siri için de yeni telefonda bir gelişme bulunuyor. iPhone kullanıcıları tarafından çok sevilen Siri, yeni iPhone'dan önceki modellerde ana ekran tuşu ile veya "Hey Siri" sesli komutuyla çağrılabiliyordu. Ancak ortaya konulan iddialara göre Apple, yeni iPhone'da ana ekran tuşunu kaldırıyor. Bu nedenle de Siri'nin çağrılması için Hey Siri komutu geriye kalıyor. Yapılan bir açıklamaya göre ise Hey Siri komutunun yanı sıra bir tuş ile de Siri'nin çağrılmasının gerekliliği ortaya konulurken, bu işlemin kilit tuşu ile gerçekleştirilebileceği düşünülüyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2018, 11:12

YORUM EKLE