iPhone Kameranın Yanında Bulunan Delik Ne İşe Yarıyor?

İphone kullanıcılarının çoğunun bilmediği arka kameranın yanında duran küçük deliğin görevinin ne olduğu merak ediliyor. Kameranın yanında duran bu küçük deliğin büyük görevleri var. Bu deliğin ne işe yaradığı ile ilgili bilgiye haberimizden ulaşabilirsiniz.

iPhone Kameranın Yanında Bulunan Delik Ne İşe Yarıyor?

İphone Telefonlarında Arka Kamerada Bulunan Küçük Deliğin Görevi Ne? Ne İşe Yarıyor?

Arka kameranın hemen yanında olan ve kamerayla bir ilgisinin bulunmadığı küçük deliğin işlevi sizi şaşırtacak. Arka kameranın hemen yanında duran bu küçük delik bir mikrofon. Mikrofonun kameranın yanında ne işi var? İphone a ait olan Siri ve Google asistan uygulamaları için bu mikrofon hemen kameranın yanına koyulmuştur.

Arka Kameranın Yanında Yer Alan Miktofon Ne İşe Yarıyor? Siri Ne İşe Yarıyor?

İphone telefonlarında veya tabletlerinde gördüğümüz arka kameranın hemen yanında bulunan küçük delik bir mikrofon. Bu mikrofon sadece Siri için veya google asistan için kullanılmıyor. Aynı zamanda çektiğiniz videoların ses kalitelerinin iyi olmasını da sağlıyor. 

Mikrofonu parmağınızla veya elinizle yanlışlıkla kapattığınızda videolardaki sesin kötü çıktığını göreceksiniz. Videolarınızın sesinin iyi çıkmasını sağlayan bu mikrofonla Siri uygulamasına seslenmeniz de oldukça kolay. Siri'ye sesinizi kaydettikten sonra telefonunuz uzakta bile olsa dilediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Siri uygulamasına ''Hey Siri'' diye seslendiğinizde uygulama açılacaktır. Daha sonra dilediğiniz işlemi söylediğinizde bunu yapacaktır. Arka kameranın yanında bulunan bu mikrofon söylediğiniz işlemin daha iyi anlaşılmasını da sağlamakta.

Videolarınızın sesinde sizden kaynaklı olmayan bir sıkıntı varsa ve Siri sizi doğru anlayamıyorsa mikrofonunuzda bir sorun vardır. Bu yüzden bir teknik servise vermeniz ve garantinizden yararlanmanız gerekir.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2019, 14:37

YORUM EKLE

Popüler Haberler