iPhone'larda İOS 13 ile yeni bir dönem başlıyor

Apple'ın Ekim ayında kullanıcılarına sunmaya hazırlandığı iOS 13 ile birlikte iPhone telefonlarda yeni özelliklerle birlikte yepyeni bir dönem başlıyor. Gelecek olan yeni özelliklerde en dikkat çekenlerden biri ise aktif aboneliğin bulunduğu bir uygulama kaldırılmak istendiğinde özel olarak bildirim alınacak olması. Peki iOS 13 yeni özellikleri nedir? Hangi iPhone'lar bu güncellemeyi alamayacaklar?

iPhone'larda İOS 13 ile yeni bir dönem başlıyor

Apple, hazırladığı yeni işletim sistemi İOS 13 için çalışmalarına son hız devam ediyor. Pek çok farklı yenilikler sunacak olan iOS 13 güncellemesinde, uygulama açılış hızını neredeyse iki kat arttırıyor ve üyeliğin aktif devam ettiği bir uygulama silinmek istendiğinde Apple, uygulama silinse bile aboneliğin etkin kalacağı ve diğer cihazlarda da kullanılabileceğini belirten bir bildirim gönderecek.

PEKİ İOS 13 İLE  BİRLİKTE GELECEK OLAN DİĞER ÖZELLİKLER NELER?

-Yenilenen sağlık uygulamasında Günlük Rapor adı verilen yeni bir bölüm yer alacak. Buradan tüm gün boyunca yapılan aktivitelere detaylı olarak bakılabilecek.

Apple Haritalar uygulamasında ev ve iş yeri gibi sık bulunulan konumlar daha kolaylıkla ayarlanabilecek ve  istenilen lokasyona ulaşmak çok daha kolay olacak.

-Diğer taraftan mail uygulamasına gelecek yeni bir özellik sayesinde istenmeyen e-postaların önüne tamamen geçmek artık mümkün olabilecek ve engelleme özelliğiyle birlikte e-postaların daha kolay ayrıştırılabilmesi için klasörleme sistemi kullanıcılarla paylaşılacak.

-iPhone'umu Bul ve Arkadaş Bul uygulamalarını tek çatı altında toplayacak olan iOS 13'te kullanıcılar bütün cihazlarını tek panel üzerinden kontrolünü sağlayabilecekler.

-iOS 13 ile mesajlar uygulaması WhatsApp'a benzer bir uygulamaya dönüşecek ve kullanıcılar kendi profil fotoğraflarını kendileri seçebilcek, kullanıcı isimlerini belirleyebilecek. 

-Gece Modu'nun yine iOS 13 ile birlikte aktif hale gelmesi bekleniyor. Bu özellik sayesinde telefonlar bu modda daha az güç harcayacak.

İOS GÜNCELLEMESİ ALACAK OLAN TELEFONLAR

*iPhone XS

*iPhone XS Max

*iPhone XR

*iPhone X

*iPhone 8 Plus

*iPhone 8

*iPhone 7 Plus

*iPhone 7

*iPhone 6S Plus

*iPhone 6S

Şirkete yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre ise Apple 2016'dan önce çıkan modellereri olan iPhone 6, iPhone 5S ve iPhone SE iOS 13'ü desteklemeyecek.​

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2019, 20:21

YORUM EKLE