iPhone telefon rehberinden çoklu numara silme nasıl yapılır?

iPhone kullanıcılarının en çok şikayet ettiği konulardan bir tanesi de rehberde birden fazla numara silememeleridir. iPhone telefon rehberinden çoklu numara silme nasıl yapılır? Çoklu numara silme yapabilmek için bazı alternatif yöntemler bulunmaktadır.

iPhone telefon rehberinden çoklu numara silme nasıl yapılır?

iPhone ürünleri piyasalara sunulduğu günden itibaren büyük bir beğeni toplamıştır. Her geçen gün cihazlara yeni yazılımları ve modellerine ekledikleri yeni serileri ile şaşırtmaya devam eden iPhone’un da kullanıcılarını fazlasıyla zorladığı bazı durumlar bulunmaktadır.

Kullanıcıları zorlayan konulardan bir tanesi de rehberinde bulunan kişilerde aynı birden fazla kişiyi silmeye izin vermemesidir. Bu konuda herhangi bir değişiklik yapmayan iPhone’un bunu neden yaptığı anlaşılamıyor ve bu durum yoğun eleştiri almaktadır. Ancak cihaz üzerinde doğrudan birden fazla kişiyi rehberden silme işlemi yapılmasa da bunun altenatif yöntemleri bulunmaktadır.

- iCloud Web Sitesini Kullanarak Birden Fazla Kişiyi Silme İşlemi

www.icloud.com uzantılı intenet sitesine girin ve kullanıcı adı ile şifreyi girerek sisteme girin. Daha sonraki ekrandan “kişiler” butonuna tıklayın. Silmek istediğiniz kişileri belirleyerek “delete” tuşuna basın ve istediğiniz kişileri silin.

- Mac Kullanarak Rehberde Birden Fazla Kişiyi Silme İşlemi

Mac versiyonu üzerindeki “Sistem Tercihleri” kısmına giriş yaparak iCloud butonuna tıklayın. Kimlik bilgileri ile giriş yapın ve senkronizasyonun açık olduğundan emin olun. “Kişiler” uygulamasına girin ve buradaki “Command” seçeneğine basılı tutun. Daha sonra ise kişileri sil diyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

- Yan Uygulamalar İle Rehberde Birden Fazla Kişi Silmek

iPhone marka cihazların bu yanı, yan uygulamaların üretilmesine sebep olmuştur. Bu uygulamalar sayesinde rehberde birden fazla kişi seçilerek silinebilmektedir. Bu işlem için Cleaner Pro, AnyTrans gibi uygulamalar kullanılabilir.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 19:01

YORUM EKLE

Popüler Haberler