iPhone ve iPad App Store Otomatik Güncelleme Açma ve Kapatma

iPhone ve iPad'de App Store uygulamalarında otomatik güncelleme açma ve kapatma işlemleri nasıl yapılabileceği ve daha fazlasını içeriğimizde sizlerle paylaşıyoruz.

iPhone ve iPad App Store Otomatik Güncelleme Açma ve Kapatma

Akıllı telefon piyasasının öncülerinden olan Apple, kendi uygulama platformu olan App Store üzerinden kullanıcılara hizmet sunmaktadır. Apple telefon ve tabletlerinize yüklemiş olduğunuz uygulamalarınızın otomatik güncellemelerini yapmak isteyenler için sorumuza yanıt arayacağız.

Otomatik Güncelemeler Nasıl Düzenlenir?

Güncellemeleri otomatik olarak yapmak için kablosuz bağlantı ve mobil veri kullanarak güncelleme için ayarlardan telefon kimliğinize giriş yapabilirsiniz. Karşınıza çıkan güncellemeler sekmesinden istediğiniz şekilde otomatik açma veya kapatma işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

 Otomatik indirmede megabayt sınırı kaçtır?

Ayrıca aynı sayfa içinde bulunan ‘hücresel veriyi kullan’ seçeneğiyle beraber 150 megabaytın altındaki uygulamaları mobil veri kullanarak güncelleyebilir. Daha büyük megabaytlar için wifi kullanmanız gerekebilir. Otomatik güncellemenin altında yer alan AppStore uygulamalarını da teker teker otomatik açma kapama özelliğiyle düzenleyebilirsiniz.

Bununla birlikte cihazınızda otomatik indirmeler bölümünde indirdiğiniz uygulama müzik,dosyalar,kitaplarda diğer cihazlarınıza otomotik olarak platform üzerinden yüklenmiş olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 18:01

YORUM EKLE

Popüler Haberler