iPhone’da AirDrop ile Dosya Paylaşımı Nasıl Yapılır? iPhone’larda AirDrop Nasıl Aktif Edilir?

Apple cihazlarda hızlı bir şekilde fotoğraf veya video paylaşmak için AirDrop uygulaması kullanılabilir. iPhone’da AirDrop ile hızlı dosya paylaşımı nasıl yapılır? iPhone’larda AirDrop ile hızlı ve kolayca dosya paylaşımı yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

iPhone’da AirDrop ile Dosya Paylaşımı Nasıl Yapılır? iPhone’larda AirDrop Nasıl Aktif Edilir?

iPhone cihazlarda bulunan air drop dosya paylaşım sistemi sayesinde hızlı fotoğraf ve video göndermek mümkün. Air drop ile iPhone ve iPad gibi sadece Apple cihazlarında paylaşım yapılabiliyor.

Air Drop

AirDrop özelliği, iPhone, iPad ve Mac cihazlar arasında hızlı ve kolay bir şekilde dosya paylaşımı sağlar. Bluetooth 4.0 Low Energy kullanan ve veri (bilgi) transferi için noktadan-noktaya (point-to-point) Wi-Fi kullanan AirDrop, enerji tasarruflu ve ayrıca güvenlidir.

iPhone’larda AirDrop nasıl aktif edilir?

Herkes ile paylaşım modu AirDrop’u açmak çok kolaydır. Ancak bilinmeyen bir AirDrop’tan gelecek olan paylaşım hoşlanmayacağınız bir gönderi içerebilir.

-Parmağınızı ekranın alt kısmından yukarı kaydırın veya Face ID özelliği olan iPhone ve iPad’larda parmağınızı, ekranın sağ üst köşesinden aşağı doğru kaydırın.

-Kontrol merkezinde sol alt kısımda yer alan kablosuz kontrol kutucuğuna, iPhone 6s ve üzeri cihazlarda sıkıca basılı tutun veya iPad veya iPhone 6s ve altı cihazlarda dokunun ve basılı tutun.

iPhone’dan fotoğraflar ve videolar AirDrop ile nasıl paylaşılır?

iPhone ve iPad ürünlerde, dosyaları AirDrop ile aktarabilir ve paylaşım sayfasında görünen verilerinizi herhangi bir cihazla paylaşabilirsiniz.

-Paylaşmak istediğiniz öğeyi seçin.

-Paylaşma seçeneğine tıklayın.

-Paylaşım yapmak istediğiniz kişinin resmine ve ismini seçin.

Airdrop, herhangi birisine veya tüm kişilere fotoğrafınızı gösterdiği için, bazı kişilerin birden fazla cihazı için paylaşım yolu ile topluca video ve fotoğraflarınızı hızlı bir şekilde iPhone’dan iPhone’a gönderebilmeniz mümkündür. Yukardaki tüm işlemler iPad içinde geçerli olduğunu unutmayınız.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2019, 22:58

YORUM EKLE

Popüler Haberler