iPhone’da Fotoğraflara Şifre Koyma Nasıl Yapılır?

iPhone'da not üzerinden fotoğraflara şifre koyma işlemi yapılabilmektedir. IOS işletim sistemli cihazlarda yabancı kişiler tarafından fotoğraflarınızın görüntülenmemesi için şifre koyulabilmektedir.

iPhone’da Fotoğraflara Şifre Koyma Nasıl Yapılır?

Apple iPhone’de fotoğrafları gizleyerek cihazınız yabancı ellere geçmesi halinde kötü niyetli kişilerin erişim sağlamasının önüne geçebilirsiniz. Fotoğraflarınızın güvenliğini sağlayabilme noktasında, fotoğrafları gizli bir albüme koymak yerine şifre koruması daha sağlıklı olacaktır. IOS işletim sistemine sahip cihazlarda böyle bir özellik söz konusu değil. Ancak Notlar için parola uygulanabilmektedir.

İPhone Fotoğraf Nasıl Gizlenir?

iPhone’de fotoğrafların gizlenebilmesi için fotoğraflar uygulamasına giriş yapmanız ve parola koruması altına almak istediğiniz fotoğrafı bulmanız gerekiyor. Fotoğrafı görüntüledikten sonra sol alt sekmede yer alan paylaşım butonuna dokunmanız ve kopyalaya dokunmalısınız. Not defterinde yeni bir not oluşturarak başlık yazmanız gerekiyor. Notun ortasına dokunup basılı tutmanız ve yapıştırmanız gerekmektedir. Böylelikle not üzerinden fotoğrafınıza erişimi engelleyebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 14:12

YORUM EKLE