iPhone’da Şikayetler Büyüyor

Apple’nin yeni amiral gemisi iPhone Xs kullanıcıları firmaya tepki yağdırıyor. Geniş bir kitle cihazdaki problemler sebebiyle mağdur olmuş durumda.

iPhone’da Şikayetler Büyüyor

Apple son tanıtım lansmanında iPhone Xs ve Xs Max modellerini tanıtmıştı. Kablosuz şarj özelliği ile kullanıcılarıyla buluşan bu cihazlarda kullanımla birlikte ortaya çıkan şikayetler her geçen gün artıyor. iPhone Xs ve Xs Max kullanıcılarının bazıları kablosuz şarj ile cihazlarını şarj etmek istediklerinde birtakım problemler yaşadı. Bazı kullanıcılar hiç şarj almamasından bazıları da yavaş şarj olmasından şikayetçi.

Cihaza yönelik yapılan bir diğer tepki ise sinyal yönünden. Pek çok kullanıcının sinyal seviyesinin çok düşük olması sebebiyle şikayette bulunduğu öğrenildi. Üstelik problem sadece operatörde değil aynı zamanda Wi-Fi sinyallerinde de görüldü.

Cihazın Kamera Özelliği Beğenilmedi

Apple’nin henüz geliştirmekte olduğu bir özelliği kameraya eklemesi de yeni tartışmalara yol açtı. Xs ve Xs Max modellerinde yer alan güzellik modu fotoğrafı yapaylaştırdığı gerekçesiyle eleştiriliyor. Çoğu kullanıcı fotoğraftaki gerçekliğin azalması sebebiyle bu özelliği beğenmedi. Özelliğin kapatılamıyor olması ise kullanıcılar açısından bir diğer sorun oldu.

Yazılımsal olarak problemlerin halen giderilmediği yeni amiral gemilerinde uyku modunda şarj sıkıntısı da yaşanıyor. Cihaz uyku modunda şarja takıldığı zaman donuyor ve bu durumda da cihaz sahipleri telefonunu yeniden başlatmak zorunda kalıyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 15:15

YORUM EKLE