iPhone'lara Kalem Ekleniyor

Apple'ın ilk defa geçtiğimiz yıl tanıttığı iPad Pro ile birlikte piyasaya sürdüğü Apple Pen, ortaya atılan iddialara göre yeni iPhone cihazları için de kullanılabilecek.

iPhone'lara Kalem Ekleniyor

Dünya teknoloji devleri arasında her yıl gerçekleştirdiği tanıtım etkinliği ile yankı uyandıran Apple, bu yıl da piyasayı sallamak için oldukça kararlı. Kapalı kutu misali çalışmalarını 1 yıldır sürdüren firma iPhone X sonrasında cihazlarında geliştirme sınırlarını alt üst edecek kararlara imza atacak gibi görünüyor. Bu anlamda geçtiğimiz sene ilk defa Apple iPad Pro ile birlikte tanıttığı Apple Pen'i piyasaya yeni sunulacak olan iki iPhone cihazı için kullanıma uygun hale getireceği öğrenilen Apple, cihazları kalem ile birlikte verecek.

Bu gelişme ile ilgili olarak intenete sızdırılan görsellerde, Apple'ın bu sene Eylül ayında gerçekleştireceği etkinlikte 3 yeni modelini tanıtacağı öğrenildi. Gerçekleştirdiği her yeni çıkış ile piyasada yankı uyandıran ve akıllı telefon sektörünü domine eden Apple, eğer kalem eklentisini de aktif hale getirirse, bu defa sınırları bir hayli zorlayacak gibi görülüyor.

APPLE PEN BEĞENİ TOPLAMIŞTI

Apple'ın kısa süre içerisinde dikkat çeken ve piyasadaki diğer tekno penlerden iyi bir performans sergileyen Apple Pen ürünü şimdilik yalnızca yeni nesil iPad ve iPad Pro'larda aktif olarak kullanılabiliyor. Basınca ve dokuya duyarlı olarak çalışan kalem ile tablet üzerinde çizim yapabilmek, yazı yazabilmek ve uygulamaları kontrol edebilmek mümkün. Apple'ın teknoloji harikası kalemi Apple Pen piyasa fiyatı ise 549 TL.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2018, 13:24

YORUM EKLE