iPhone'un Pil Ömrü Süresini Uzatmanın 4 Yolu!

iPhone Kullanıcılarının En Büyük Problemlerinden Olan Pil Süresini Arttırmanın 4 Yolu!

iPhone'un Pil Ömrü Süresini Uzatmanın 4 Yolu!

Cep telefonlarının bütün işlemlerimizi halledebilmesinin yanı sıra, kullanıcıların cihazlarından beklediği en iyi performans, batarya performansıdır. Günümüzde cep telefonları intenetten, kameraya birçok donanımsal özelliklerin bir arada olduğu cihazlardır. Bu nedenle şarj konusunda sorunlar yaşamak olası. 

Özellikle iPhone kullanıcılarının daha fazla şikayet ettiği şarj konusunda telefonunuzun pil ömrünü uzatabileceğiniz bazı yöntemler bulunuyor. İşte bu 4 yöntem:

  • Konum Servisleri: Cihazınız sürekli olarak GPS aracılığıyla konum bilgilerinizi kullanır. Ayarlardan konum servislerine gelerek daha az sıklıkta kullandığınız uygulamalar için konum servislerini kapatabilirsiniz.
  • Bildirimler: Cihazınıza ne kadar bildirim gelirse ekranınız o kadar kullanılıyor demektir. Bildirim merkezinden çok az sıklıkta kullandığınız uygulamaların bildirimlerini kapatarak ekran ışığınızı o kadar az kullanmış olacaksınız.
  • Hücresel Veri: 3G ya da LTE gibi bantların kullanımı cihazınızın pil durumunu etkileyeb özelliklerdir. İhtiyacınızın olmadığı durumlarda hücresel veriyi 2G olarak ayarlarsanız şarjınız daha uzun süre dayanacaktır.
  • Parlaklık: iPhone’unuzun ekran parlaklığını azaltarak şarj tasarrufu sağlamanız mümkün.
Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2019, 01:56

YORUM EKLE