Japonların cinsel içerikli oyunları tüm dünyayı tehdit ediyor

Japonları cinsel içerikli oyunlara yönelmesi adeta bir salgın gibi dünyayı sarmaya başladı.

Japonların cinsel içerikli oyunları tüm dünyayı tehdit ediyor

Özellikle Japon yapımı oyunların Uzak doğu da popüler olmasının ardından cinsel içerikli oyunlar tüm dünyada salgın gibi yayılmaya devam ediyor. Orijinali Japonca olan bu oyunların çevirisi için de para harcayan ülkelere de bir şekilde yayılan bu içerikler Asya’da normal karşılanırken Avrupa’da ise garipsenmeye devam ediyor.

EBEVEYNLER DİKAKTLİ OLMALI

Özellikle animeler ile başlayan bu salgın yavaş yavaş yayılmakla beraber gitgide normalleşmeye başlıyor. Cinsel içerikli oyunların ilgi çekmesi nedeni ile oldukça ilgi çeken bu oyunlar Avrupa da online oynayan 1 milyon kullanıcıya ulaşmış durumdadır ve birçok bilinçaltı mesajı da taşımaktadır.

Oyunlar ile ilgili geliştirme ekibi bu potansiyelin farkında olduğunu belirtip yerelleştirme çalışması yapmaktadırlar. Uzmanlara göre bu oyunlar gelecekte birçok soruna da neden olacaktır.

Özellikle Nukatu’nun yapımı olan oyunlar için de ekstra milyonlarca lira harcanıp dil tercümesi yapılıyor ve bunu yerelleştirmek için çok ciddi emekler sarf ediliyor. Son teknolojik gelişmelerin ardından simulasyonlar ile de oynanabilen oyunlar oldukça ilgi görüyor. Yapılan son araştırmalar göre online olarak oynanan bu oyunları tercih eden kişi sayısı milyonları aşmış durumda.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 18:20

YORUM EKLE