Kadınlar için uygun küçük ve kibar araba modelleri

Kadınlar, erkeklere göre daha farklı araç tercihlerinde bulunuyor. Kadınlar boyut olarak daha küçük ve otomatik araçlar tercih etmektedirler. Kadınlara uygun bazı arabaları araştırıp haberimizde detaylandırdık. Kadınlara uygun, küçük ve kibar araba modellerini tercih ederek rahat ve konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz.

11 Temmuz 2019 Perşembe 14:37
Kadınlar için uygun küçük ve kibar araba modelleri
Takip Et:

KADINLAR OTOMATİK VİTES TERCİH EDİYOR

Kadınlar, yoğun ve zorlu trafik şartlarında daha kolay ve kasılmadan sürebilecekleri araçları tercih etmektedirler. Bazı kadınlar manuel vites kullanmayı sevseler de, birçok kadın otomatik vites araba kullanmak istemektedirler. Trafikte debriyaj daha zahmetli bir kullanım sunarken, otomatik vites daha rahat ve konforlu bir sürüş yaşatır.

Manuel vites ile otomatik vites araçların arasında fiyat farkı bulunmaktadır. Otomatik vitesli araçlar daha pahalı olsalar da bu durum kadınların tercihini etkilemez. Kadınların araç alımlarında tercihlerini daha kolay yapabilmesi için, kadınlara uygun kibar ve küçük araba modellerini aşağıda sıraladık.

KADINLARIN KÜÇÜK ARABA SEVDASI BİTMİYOR

Genel olarak yapılan araştırmalar göz önünde bulundurulduğunda, kadınların daha küçük boyutlu araçları tercih ettiği gözlenmektedir. Çünkü hanımlar daha kolay sürülebilen, temizlenebilen ve park edilebilen araçları istemektedirler.

KADINLAR SIFIR MI YOKSA İKİNCİ EL ARAÇ MI ALMAK İSTER?

Aslında bu durum ekonomik sebeplerle alakalıdır. Eğer ekonomik durumlar müsaitse, kadınlar sıfır araç almak isterler. Ancak durum elvermezse ikinci el otomatik araçlara yönelebilirler. Eğer durumunuz müsait değilse, elinizdeki imkanlarla daha düşük bütçeli bir araç almak istiyorsanız, sıfır araç yerine ikinci el uygun fiyatlı araç alabilirsiniz.

KADINLAR İÇİN BENZİNLİ Mİ DİZEL Mİ?

Benzinli ve dizel araçlar arasında tasarruf ve performans farkları vardır. Kadınlar en az dizel kadar, benzinli araçları da tercih etmektedir. Benzinli araçlar daha fazla yakıt harcarken daha yüksek performans gösterir. Dizel araçların, benzinli araç kadar yüksek performansı olmasa da yakıttan tasarruf sağlar. Kadınların tercihini belirleyen ana etkenler bunlardır.

KADINLARA UYGUN ARABA MODELLERİ

Kadınların daha çok küçük boyutlu ve otomatik araçları tercih ettiğini söylemiştik. Kadınların tercihini kolaylaştırmak için aşağıda uygun araba modellerini sıraladık. Bu listeye bakarak fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Ayrıca bu araçların ikinci el olanlarını da alabilirsiniz. Araçların modellerini intenette araştırarak temiz, hasarsız ve yedek parçalarının kolayca bulunabileceği ikinci el araçlara da yönelebilirsiniz.

MERCEDES B

Ülkemizde en çok tercih edilen araçların başında Mercedes B serisi geliyor. Bu modelin satışlarında kadınların %49’luk önemli bir payı var. Yani her iki kadından biri bu aracı tercih ediyor diyebiliriz.

Aracın her tarafında akıllı sensörler vardır. Akıllı yardım sistemi sayesinde karmaşık durumlardan hızlı bir şekilde çıkabilirsiniz. Güvenli bir sürüş isteyenler için en uygun araçların başında gelmektedir.

FİAT 500 MODELİ

Fiat son dönemlerde küçük araçlar tasarlayarak kadınların ilgisini çekmektedir. Bu modelin hem ucuz olması hem de sevimli hatlara sahip olması kadınların beğenisini toplamaktadır. Bu aracın her iki alıcısından biri kadındır. Aracın iç dizaynı oldukça ilgi çekicidir. Aksesuarlarla bu aracın içini süsleyebilirsiniz.

FORD FİESTA MODELİ

ford fiesta

Geçmiş dönemlerde daha çok erkeklere hitap eden Ford Fiesta, son dönemlerde yaptığı tasarımlarla kadınlara hitap etmeye başladı. Dışarıdan bakıldığında küçük bir araç gibi görünse de içi geniştir. 4 kişilik bir aile için uygun bir arabadır. Kolay sürülebilmesi ve park edilebilmesinden dolayı kadınların tercihleri arasındadır. Yakıt konusunda da oldukça cimridir.

FORD B MAX MODELİ

Listemizdeki bir diğer Ford modeli olan B Max, kadınların tercih ettiği araçların başında gelmektedir. 5 yıldızlı gövde tasarımına sahip olan bu model, güvenlik seviyesini en üst noktalara taşır. Kullanımı da oldukça rahat olduğu için tercih edilmektedir. Tasarımının ilgi çekici olması ve rahat sürüş keyfi yaşatması, bu modelin tercih edilmesinde önemli rol oynamaktadır.

NİSSAN MİCRA MODELİ

Nissan Micra, uzun süredir kadınların gündeminde olan bir modeldir. Oldukça küçük görünmesi kadınların ilgisini çekmektedir. Türkiye’de her üç Nissan Micra satışından ikisi kadınlar tarafından gerçekleştirilmektedir.

Oldukça sportif bir ön ızgaraya sahip olan Micra, ferh bir iç dizayna sahiptir. Otomobilin iç tasarımı da en az dışı kadar şık ve güzel görünmektedir.

BMW 116 MODELİ

bmw 1.16

Kadınların olmazsa olmazlarının başında gelen BMW markası, bu modelle kadınların gönlüne girmeyi başardı. Tam da kadınlara özel zarif bir tasarıma sahip olan bu model, arka koltukları dar olsa da geniş bir bagaj imkanı sunmaktadır. Ayrıca yüksek teknolojik özelliklere sahiptir.

MİNİ COOPER MODELİ

Yine BMW yapımı Mini Cooper ile yazımıza devam ediyoruz. Başta İngiliz firması olan ve sonrasında Almanlar tarafından satın alınan marka, minik ve tatlı görüntüsü ile kadınların dikkatini çekmeyi başarmaktadır. Sadece ülkemizde değil, tüm dünya genelinde en çok ilgi çeken araçların başındadır. Bu modelin alıcılarının %53’ü kadınlardan oluşmaktadır.

TOYOTA YARİS MODELİ

Toyota dünya genelinde en çok araç satan markaların başında gelmektedir. Güvenli bir sürüş keyfi yaşatmaktadır. Bu modelin tasarımı oldukça dinamiktir. Bu modelin hibrit seçeneği de vardır. Hibritte oldukça keyifli bir sürüş imkanı vardır. Tasarımının zarif olması ve stresten uzak sürüş keyfi yaşatması, bu modelin kadınlar tarafından ilgi çekmesine sebep olmaktadır. Farklı renk seçenekleri sunması ve LED ışıklarıyla dikkat çeken bir araçtır.

AUDİ A3 MODELİ

AUDİ her zaman kalitenin adresi olmayı başarmıştır. Eğer ekonomik durumunuz iyiyse bu model tercih edilebilir bir modeldir. Sedan ve hatchback seçenekleriyle karşımıza çıkmaktadır. Kibar ve zarif tasarımıyla, gelişmiş donanımsal özellikleriyle kadınlara hitap etmektedir.

AUDİ SPORTBACK A1 MODELİ

Yine bir AUDİ ve yine bir Alman otomobiliyle listemize devam ediyoruz. Bu model tek kapı ve çift kapı seçenekleriyle karşımıza çıkıyor. Küçük olmasına rağmen güçlü bir motora sahiptir. Kompakt segmenti yeniden tanımlayan, muazzam bir iç mekan tasarımına sahip olan bu modelde, iç mekan kişiye göre ayarlanabilmektedir. Oldukça teknolojik bir araçtır. Araç aks tasarımı, çevik yol tutuşu ile sportif ve dengeli bir sürüş keyfi yaşatmaktadır. Yokuş yukarı ve aşağı güvenliği üst seviyelere çıkaran yolcu kalkış asistanı sistemi de vardır.

VOLKSWAGEN POLO MODELİ

Kadın arabası denilince akıllara ilk gelen modeller arasında yer alan Polo, kadınların göz bebeğidir. 71 litre bagaj imkanı, genişleyebilen iç mekanı, farklı renk seçenekleri sayesinde en çok tercih edilen modeller arasındadır. Aracın içini tropik turuncu, resif mavi ya da ipek gümüş renk seçenekleri vardır. Aracın ön konsolunu kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

RENAULT CAPTUR MODELİ

Renault bu modelde yüksek lastikler ve taban tercih etmiştir. Bu sayede güvenli sürüş vaat eden bir model olan Captur, kadınların ilgisini çekmeyi başaran modeller arasındadır. İç kabinini kendi isteğiniz doğrultusunda tasarlayabilirsiniz. Bu sayede yolculuklarınızı daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Şık tasarımı ve yüksek teker ve tabana sahip olmasıyla size hem güvenli hem de eğlenceli bir yolculuk imkanı verecektir.

KİA PİCANTO MODELİ

Diğer modellere göre oldukça küçük bir tasarıma sahip olan Picanto, ferah iç mekan tasarımı sayesinde konforlu bir sürüş keyfi yaşatmaktadır. Küçük boyutlu olmasından dolayı trafikte rahat sürüş imkanı sağlamaktadır. Temizlenmesi de kolaydır. Farklı renk imkanları da sunmaktadır.

HONDA JAZZ MODELİ

Hayattan keyif almak isteyen kadınlar için tasarlanmış olan Honda Jazz, oldukça şık bir tasarıma ve keyifli sürüş imkanına sahiptir. Küçük olmasına rağmen performansı yüksektir. Kompakt tasarımı, moden çizgileri, geniş ve ferah iç hacmi ile yaşamınızı kolaylaştıracak teknolojik özelliklere sahiptir. Boyutu küçüktür fakat iç tasarımı geniştir. Bu sayede aracın iç kısmını farklı fonksiyonlar için kullanabilirsiniz. Sportif bir tasarıma sahip olan Honda Jazz, kadın sürücülerin hayatına kolaylık sağlar.

OPEL CORSA MODELİ

Akıllara ilk gelen kadın araba modellerinin başında gelen Opel Corsa, 2019 yılında tasarım değişikliğine gitti. Bu tasarımıyla kadınların ilgisini çekmeyi başaran Corsa, aks mesafesi uzun olması sayesinde iyi bir yol tutuşu imkanı sunuyor. Oldukça ferah bir sürüş imkanı sunmaktadır. 310 litre kadar bagaj hacmi sunmaktadır.

OPEL ADAM MODELİ

Yine bir Opel… Bu model gerçekten çok tatlı bir tasarıma sahiptir. Herkese uygun bir tasarıma ve eğlenceli bir sürüş imkanına sahiptir. Farklı renk seçenekleri sayesinde, sevimli tasarımı ile ön plana çıkan bu model, kadınlar tarafından dikkat çekmektedir. Bu modelde city modu denen bir mod vardır. Bu mod sayesinde direksiyon sizi yormamaktadır. Bu modelde ayrıca cam tavan da vardır. Böylelike daha fazla ışık ve daha fazla serin hava alabilirsiniz.

SEAT IBIZA MODELİ

Seat, en çok tercih edilen sportif araçların başında gelmektedir. Konforu ve şık tasarımı ile kadınların ilgi odağı haline gelmektedir. Sportif yapısı, full LED tasarımı, kablosuz şarj ünitesi, güvenlik önlemleri ve konforlu iç kabini sayesinde tercih edilmektedir. Bu modelde cam tavan vardır. Bagajı da 4 kişi için oldukça kullanışlıdır.

SKODA FABİA MODELİ

Son dönemlerin en çok ilgi çeken otomobil markası olan Skoda, kadınların ilgisini çekecek Fabia modelini geliştirdi. Euro NCAP güvenlik sistemine sahiptir. Ayrıca ön bölge frenleme ve geri görüş kamera sistemine de sahiptir. Bagaj konusunda da imkanları iyi olan bir modeldir. Küçük bir araçtır fakat güçlü bir motora sahiptir. Ayrıca akıllı telefonunuzu, SD kartınızı ya da USB belleğinizi araca tam entegre edebilirsiniz.

HYUNDAİ i20 MODELİ

Bu araçlar içerisindeki en uygun fiyatlı arabadır. Kadınların en çok tercih ettiği modellerdendir. Yüksek teknolojiye sahip olan bu model, çizgi formundaki LED ışıkları, altıgen ızgarası ile konforlu bir sürüş yaşatmaktadır. Koltukları katlanabilmektedir. Böylelikle aracın içerisinde daha fazla eşya taşıyabilirsiniz. Sürücüye odaklı kokpite sahiptir.

CİTROEN C4 CACTUS

En son çıkan modellerden biridir. Ultra konfor imkanı sağlamaktadır. Konforlu koltukları sayesinde rahat bir yolculuk yapabilirsiniz. Konfor sayesinde kadınların kalplerini fethetmiştir. Kapılarının altlarında hava geçirmeyen Airbump korumaları vardır. Kişiselleştirme seçenekleriyle de hayalinizdeki aracı yaratmanıza izin vermektedir.

Son Güncelleme: 11.07.2019 14:37
Takip Et:
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.