Katlanabilir Ekran Huawei’den Gelebilir

Samsung ve Apple, katlanabilir akıllı telefon teknolojisi üzerine çalışmalar yürütmekteydi. Şimdi Çinli akıllı telefon firması Huawei’de katlanabilir ekran üzerine çalışmalar yapmakta.

Katlanabilir Ekran Huawei’den Gelebilir

Huawei CEO’su Richard Yu, şirkette atılan ve atılması beklenen adımlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Yeni telefon modelleri için katlanabilir ekran teknolojisinin kullanılacağını açıklayan Yu, 5G desteğinden söz etti. Bir süredir gündemde olan 5G teknolojisi konusunda gerekli adımların atılacağını söyleyen Yu, 2019 tarihinin hedeflendiğini dile getirdi. 5G ve katlanabilir ekranlı telefonun henüz müşteriye sunulamayacağından bahseden CEO, yakın gelecekte bir beklenti oluşmamasını talep etti.

Mate 20 X gibi telefonların geliştirileceğini kaydeden Yu, bu cihazın katlanabilir olmasının muhtemel olacağı iddia ediliyor. Şuanda pek çok teknoloji devi bu teknoloji için çalışma yürütse de somut bir gelişmeye varılıp varılmadığı henüz bilinmiyor. Uzmanların pek çoğu henüz teknoloji seviyesinin katlanabilir ekran için yeterli olmadığını ön görüyor.

Samsung Yıl Sonuna Kadar Çıkaracak İddiası

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un bu konuda Apple’den bile daha çabuk davrandığı bilinmekteydi. Uzun süredir katlanabilir ekran konusunda çalışma yürüten Samsung, kullanıcılarını kıvrımlı ekranlarla buluşturmuştu. Şuanda diğer firmalar her ne kadar bu teknolojiye uzak görünse de, Samsung’un bu konuda elini çabuk tutması gerektiği söyleniyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 21:49

YORUM EKLE