Lenovo’dan Üretim Hamlesi Planı

Lenovo, akıllı telefonlarına yönelik ilginin artması üzerine akıllı telefon kapasitesinde aratışa gitmeyi planlıyor. Firmanın üretim kapasitesini en az 10 kat artıracağı iddia ediliyor.

Lenovo’dan Üretim Hamlesi Planı

Özellikle de Hindistan’da büyük rağbet gören Lenovo akıllı telefonları artık piyasada daha çok yer alacak. Arz-talep ilişkisini göz önünde bulunduran firma, her ay 100 bin akıllı telefon üretmekte. Ancak firma bu rakamı en az 10 kat artırarak ayda 1 milyon cihaz dolaşıma sokmayı planlıyor.

Lenovo Grup Başkanı Edward Chang, Hindistan ile ilgili düşüncelerinden bahsetti. Telefonların ortak fabrikada üretildiğini ifade eden Chang, 2019 sonu itibariyle aylık 500 bin ile 1 milyon telefon çıkarmanın hedeflendiğini duyurdu.

Chang’ın bu açıklamalarının ardından aynı artırımın Motorola’ya da yapılıp yapılmayacağı merak konusu olmuştu. Chang, üretimdeki artışın bünyesindeki Motorola akıllı telefonlarını kapsamayacağını dile getirdi.

Flipkart ile Müşterek Üretim Yapıyor

Akıllı telefon satışı için Flipkart ile ortaklık kuran Lenovo, Hindistan’da büyük hedefler gözetiyor. Ortaklık ile birlikte 6-7 milyon civarı bir satış rakamının hedeflendiğine dikkat çeken Chang, 2020 itibariyle pazar paylarının eşit olacağını vurguladı.

Yıl içerisindeki satış rakamının astronomik boyutta olmadığını, son zamanlarda tanıtılan cihazlarda alınan başarıyı hatırlattı. Geçtiğimiz günlerde tanıtılan orta segmentteki akıllı telefonlar olan K9 ve A5 için şimdiden büyük rağbet söz konusu.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 00:06

YORUM EKLE

Popüler Haberler