LG Watch Akıllı Saati Duyuruldu İşte Göze Çarpan Teknik Özellikleri

Bir süredir beklenen LG Watch Akıllı Saat resmen açıklandı ve satışa çıkarıldı. İşte LG'nin yeni akıllı saatleri Style ve Sport'un özellikleri.

LG Watch Akıllı Saati Duyuruldu İşte Göze Çarpan Teknik Özellikleri

Bilindiği üzere Google daha önce de Android işletim sistemi kullanan birçok telefon markasıyla akıllı saat üzerine çalışmalarda bulunmuştu. Bu sefer LG ile ortaklaşa çalışan Google bu modelde ilk kez Android Wear 2.0 sistemini kullandı ve geçtiğimiz günlerde LG Watch Akıllı Saat resmen tanıtıldı.

İki farklı konseptte tasarlanan saat LG Watch Style ve LG Watch Sport olarak kullanılabilecek. Ayrıca şu ana kadar üretilen saatler içerisinde en hızlı olma ünvanına da sahip. İlk kez bir saatte Android Wear 2.0 kullanıldığı için tabiki bazı yenilikler ve değişiklikler göze çarpıyor. Bu yenilikleri; temaların çokluğu, el yazısı tanıma özelliği, akıllı cevap yazma, spor etkinlikleri takibi, telefondan bağımsız olarak farklı bir uygulama çalıştırabilme ve sanal danışman olarak sıralayabiliriz.
 

LG Watch Akıllı Saat Teknik Özellikleri


Birçok yenilikle birlikte gelen LG Watch akıllı saatin teknik özellikleri de dikkat çekiyor. Yazımızın başında da LG Watch Style ve LG Watch Sport olarak iki konsept olduğunu söylemiştik. Modellere göre bu özellikleri sıralayacak olursak;

LG Watch Style
- 360*360 çözünürlüğünde ve 1.2 inç genişliğinde Oled ekran
- 1.1Ghz'lik bir hıza sahip olan Snapdragon 2100 yonga seti
- 4GB'lık kapasiteye sahip dahili depolama alanı
- 512 MB RAM
- 240 mAh'lik batarya
- Wifi
- Bluetoth
- Su geçirmeme özelliği
- Gümüş, titanyum ve altın sarısı renk seçenekleri
Bu model 249 $'lık fiyat ile kullanıcısıyla buluşacak.

LG Watch Sport'un farkı ise; 480*480 çözünürlüğünde ve 1.38 inç genişliğinde Oled ekrana, 768 MB RAM'e, GPS-LTE desteğine ve 430 mAh kapasiteli bataryaya sahip olması. Titanyum ve koyu mavi renk seçenekleriyle tüketiciyle buluşacak olan bu modelin satış fiyatı ise 349$.
Ayrıca bu iki model de IP68 sertifikasına sahip.
 
Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2017, 01:12

YORUM EKLE

Popüler Haberler