Milyonlarca Apple Kullanıcısı Bilişim Dolandırıcılığıyla Karşı Karşıya

Teknoloji devi Apple’nin çok başarılı akıllı cihazlarını milyonlarca kişi kullanmaktayken, cihazda mevcut olarak bulunan açıklar sebebiyle bilişim dolandırıcılarının Apple iPhone kullanıcılarını tehdit altında tuttuğu bilgisi aktarıldı.

Milyonlarca Apple Kullanıcısı Bilişim Dolandırıcılığıyla Karşı Karşıya

Gelişen teknolojiyle birlikte dolandırıcılıkta da yepyeni bir boyut meydana gelmiş durumda. Bilişim dolandırıcıları telefonların içine sızarak kişinin kimlik bilgilerini ve kredi kartı bilgilerini ele geçirebilmek adına büyük bir çaba sarf ederek insanları dolandırmaya kalkışmakta. Özellikle de Apple aygıtlarını kullanan şahısların tehdit altında olduğu bilgisi aktarılmış durumda ve bununla birlikte cihazda çok ciddi bir güvenlik açığı bulunduğu belirtildi. Bundan dolayı da bilişim dolandırıcılarının hırsızlık yapmak için teknoloji devi Apple’nin iPhone’lerini gözüne kestirmiş durumda olduğu aktarılmakta. Hali hazırda milyonlarca Android cihaz kullanıcısının da tehdit altında olduğu bu sorundan en çok Apple kullanıcılarının başı yanabileceği belirtilmekte. Teknoloji devi Apple güvenlik önlemlerini artırabilmek ve cihaz kullanıcılarının rahatlıkla cihazlarından veri transferi yapmasını sağlayabilmek için yaptığı güncellemeler halen sürmekte ancak yine de ne yazık ki günlerini hatta yıllarını insanları dolandırmak için geçiren hırsızların önüne zaman zaman geçilememekte. Hırsızları çaresiz bırakabilmek adına her ne kadar büyük önlemler alınsa ve her ne kadar önemli koruma sistemleri uygulansa da yine de zaman zaman tam anlamıyla çözüm sağlayamamakta.

Verileriniz Bilişim Dolandırıcıları Tarafından Çalınıyor Olabilir
Yetkililerin bilişim dolandırıcıları konusunda yapmış olduğu uyarılarda, akıllı cihaz kullanıcılarının şuanda bile bilişim dolandırıcıları tarafından tehdit altında olduğu ve verilerinin çalınmakta olabileceği belirtildi. Özellikle de IOS işletim sisteminde meydana gelen çeşitli sorunlar sebebiyle kişilerin kimlik bilgileri ve kredi kartı bilgileri gibi oldukça hassas bilgilerin tehdit altında olabileceği belirtildi. Ancak ilerleyen süreçlerde teknoloji devi Apple’nin kullanıcılarını daha da güvende hissettirebilmek için önemli bir güncelleme yayınlayarak bu sorunları tam anlamıyla çözeceği belirtilmekte. Android kullanıcılarına oranla daha da risk altında olan teknoloji devi Apple kullanıcılarının aktardığı verilerde daha dikkatli olması gerektiği belirtildi. Bunun yanı sıra dolandırıcıların en az hedef aldığı uygulamalar arasında da Snapchat’in yer aldığı da eklenmiş durumda.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2018, 23:07

YORUM EKLE