Mobil Oyunlar Arasında Kıyasıya Mücadele

Son dönemde akıllı telefon kullanıcılarını esir alan popüler mobil oyunlar arasında yaşanan oyuncu rekabetinde yeni bir döneme girildi. Fortnine'ın kullanıcı sayısı, PUBG'yi solluyor.

Mobil Oyunlar Arasında Kıyasıya Mücadele

Akıllı telefonları, mobil savaş platformuna dönüştüren iki popüler oyun arasındaki kıyasıya rekabette yeni bir periyod başlıyor. Kullanıma sunulduğu ilk dönemden bu yana büyük bir oyuncu kitlesini etrafında toplamayı başaran PUBG'nin kullanıcı sayısı, uygulamayı rekortmen yapmıştı. Benzer standartlara sahip ancak farklı bir şirket tarafından piyasaya sürülen Fortnite ise uzun süredir PUBG'nin kullanıcı sayısının peşinde pozitif yönlü mücadele vermeye devam ediyordu. Şimdilerdeyse Fortnite, ezeli rakibi PUBG'nin tahtını tam anlamıyla deviriyor. Açıklanan güncel rakamlara göre Fortnite mobil uygulamasının resmi kullanıcı sayısı, PUBG'den bir hayli yukarı sıçramış.

Oyun Fırtınası Fena Alevlendi

Akıllı telefonlarda oyun çılgınlığını başlatan Candy Crush, Battle Royale ve Clash of Clans gibi popüler oyunları bir anda piyasadan arkaya süpürmeyi başaran PUBG ve Fortnite arasındaki rekabet, mobil oyunlarla ilgilenenleri fena halde etkisi altına almış durumda. Yüz milyonu aşkın rakamlarda kullanıcılarıyla, kalabalık bir platformda savaş simülasyonu sunan oyunlar, saatler süren mücadelelerin ortaya konulmasıyla biliniyor. Bu hareketli süreç kullanıcıları nereye götürür bilinmez ama her iki uygulamanın da büyük kazanç elde ettiği ortada.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2018, 02:23

YORUM EKLE