Netflix İzleme Geçmişi Nasıl Temizlenir? Netflix İzleme Geçmişi Temizleme

Tüm dünyadan sonra Netflix son dönemlerde Türkiye'de de ciddi talep gördü. Ücretli olarak aldığınız paketlerle kolayca milyonlarca dizi ve film izlemenizi sağlayan bu platformun ülkemizde 235.000 abonesi bulunmaktadır. Peki Netflix'de izleme geçmişi nasıl temizlenir? Bu soru Netflix kullanıcılarını merakta bıraktı. Netflix'de izlenilen içerikler kaydedildiği gibi kolay bir şekilde de temizlenebilir.

Netflix İzleme Geçmişi Nasıl Temizlenir? Netflix İzleme Geçmişi Temizleme

İntenet dünyası hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Bİlindiği üzere eskiden film izlemek için CD'leri kullanırdık. Şimdilerde ise intenetten dilediğiniz filmi rahatça izleme imkanına sahipsiniz. Bu durumun son yıllarda ülkemizde yaygınlaşmasıyla beraber Netflix ciddi talep gördü.Dünyanın en büyük pay tv’lerinden biri olan Netflix, son yıllarda ülkemizde de birçok kesim tarafından kullanılan bir ürün haline geldi. Fakat Netflix ön ödeme sistemiyle çalışan ücretli bir sistemdir. Bu sistemde dizi ve filmleri seçtiğiniz paketlere göre kolaylıkla izleyebilirsiniz. Film Arşivi çok geniş olan bu platform Türkiye'de 235.000 aboneye sahiptir. Bu sayının yükselmesi bu platformda Türk içeriklerinin de artmasına sebep olmaktadır. 

Netflix'de izlediğiniz içeriklerin listesi tutulmaktadır. İçerikleri hangi tarihte ve hangi saatte izlediğiniz kayıt altındadır. Tabi dilerseniz bu listeyi silebilirsiniz.Bu işlem oldukça basittir.

Netflix platformu üzerinden izleme etkinlikleri ulaşmak, listeyi görüntülemek ve temizlemek için yapılması gereken adımlar 

-Sağ üst köşede bulunan profil fotoğrafına tıklandığında açılan sekmeden ”hesap” alanına girin

-Bu alanda faturalama bilgileri, şifre değişiklik, medya merkezi gibi birçok alanın kontrolü sağlanabilir İzleme geçmişi seçeneği ile izlemenin detaylı listesine ulaşabilirsiniz.

-Bu listede izlenilen içeriklerin detay bilgileri yer alır. İzlenilen içeriğin üzerine gelindiğinde içeriğin silinmesini sağlayan bir öğe belirmektedir. Bu öğeye tıklayarak içerik listeden silinmiş olur. İstenildiği takdirde içeriğe ait tüm bölümleri tek tek silmek yerine ”içeriğin tümünü sil” altenatifi seçilerek izleme geçmişinden izlenilen tüm bölümler ve sezonlar tamamen silinebilir.

İzleme geçmişinden silinen içeriğe ait tanıtım Netflix ana sayfasında bir daha size gösterilemez. Siz aynı içeriği tekrar izlerseniz Netflix bu işlemi geçmişinize tekrar ekleyecektir.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 17:00

YORUM EKLE