Nintendo'ya 6 Yıllık Özlem Sona Eriyor, Firma Geri Dönüyor

Dünya çapında oyun konsolu başarısı ile tanınan ancak 6 yıldır Türkiye'deki aktivitelerini sonlandırmış olan Nintendo, piyasaya etkin bir dönüş için hazırlanıyor!

Nintendo'ya 6 Yıllık Özlem Sona Eriyor, Firma Geri Dönüyor

Oyun konsollarına düşkün olanların iyi bileceği üzere Nintendo, bu alanın en önemli isimlerinden birisi olarak piyasayı uzun yıllar domine etmekte. Firma, sunduğu orijinal oyunlar, oyun kurguları ve konsollar ile kullanıcılarının aklını başından almaya dünya çapında devam etti ancak Türkiye 6 sene boyunca Nintendo ile ayrı kaldı. Şimdilerde ise Nintendo'nun yeni konsol başarısının ardından Türkiye'ye geri dönüş yapacağı iddiaları teknoloji dünyasının gündeminde yer aldı. Geçmişte Türkiye'de farklı bir distrübitör ile çalışmalarını gerçekleştiren Nintendo, yeni dönemde CD Media Türkiye ile ülkemizin pazarına giriyor.

LEVENT ERTOĞLU SWITCH'LER İÇİN TARİH VERDİ

Nintendo bu yıl piyasays sunduğu Nintendo Switch ile oyun konsolu bağımlılarını etrafına topladı. Gerek estetik ve gerekse yazılım özellikleri ile oldukça beğeni toplayan Switch ülkemizde raflara giriş yapamamıştı ancak Nintendo'nun ülkemize geri dönüşü ile beraber Switchler raflarda yerini alıyor.

Nintendo'nun Türkiye Ülke Müdürü Levent Ertoğlu'nun yaptığı açıklamalara göre dünya genelinde 17 milyon satış yapmayı başaran Nintendo Switchler'in raflara yerleşmesi önümüzdeki 1-2 hafta içerisinde gerçekleşecek. Ayrıca firmanın başarılı konsolunun yanından Nintendo kaynaklı 150'den fazla yeni oyun da pazara giriş yapacak. Oyun konsollarının Türkiye'deki sıkı takipçilerini sevindiren bu açıklamalar sonrasında heyecanlı bekleyiş de başladı. 

Firmanın Türkiye'de oyun ve oyun konsollarında Avrupa fiyatlarına paralel bir fiyatlandırma izleyeceği haberi ise birazcık üzücü oldu. Döviz kurlarının en yüksek seviyelerde olduğu bu dönemde piyasaya dönen firmanın fiyat politikası hakkındaki bu bilgi henüz net değil ancak yakında fiyatlar hakkında bilgi sahibi olacağız.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2018, 14:38

YORUM EKLE