Nokia 5 Kameralı Telefonu Nokia 9 PureView için Tanıtım Tarihi Sızdı!

Nokia'nın 5 kameralı ve ekrana gömülü parmak izi okuyucusuyla 2019'da devrim yapmayı planladığı PureView tanıtım tarihi gün yüzüne çıktı. Merakla beklenen o akıllı telefonla ilgili detaylar içeriğimizde yer alıyor.

Nokia 5 Kameralı Telefonu Nokia 9 PureView için Tanıtım Tarihi Sızdı!

Teknoloji devleri Mobil Dünya Kongresi (WMC)’de sergilenecek ürünler için çalışmalarını hızlandırmış durumda. Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un bu yıl tanıtacağı Galaxy S10’ların etkinlikte olmayacağı belirtiliyor. Firma, yeni amiral gemilerini San Fransisco’da düzenlenecek bir etkinlikle günyüzüne çıkaracak. Ancak firmanın başka ürün tanıtımları yapabileceği üzerinde duruluyor.

WMC’de öne çıkacak firmalar arasında LG ve Nokia yer alacak gibi görünüyor. Daha önce ürün tanıtım yapacağı mesajlarını veren LG’den sonra şimdi de Nokia bir atak gerçekleştirdi. 2017 ve 2018 WMC’lerinde isminden söz ettirmeyi başaran Nokia, yepyeni akıllı telefonların tanıtımını gerçekleştirecek. Hangi cihazların tanıtılacağı konusunda büyük bir gizem söz konusu ancak teknoloji uzmanlarına göre WMC’de Nokia 8.1 Plus, Nokia 6.2 ve Nokia 9 PureView tanıtılacak.

nokia 9 pureview ile ilgili görsel sonucu

PureView Teknoloji Severlerin Gözdesi

Son 2 yılda yapmış olduğu üretimlerle küresel piyasadaki aktif yerini yeniden kazanan Nokia, PureView’de tam 5 kamera kullanacak. Dokunmatik ekran içerisine gömülü parmak izi okuyucuyla gelecek ilk akıllı cihaz olacağı konuşulan PureView’in 18:9 en boy oranına sahip olacağı iddia ediliyor. QuadHD çözünürlük ile tasarlanacak cihaz AMOLED ekran ile kullanıcılarıyla buluşacak.

Snapdragon 845 yonga setiyle de amiral gemisi donanımlarına sahip olacak cihaz 6 GB RAM’e sahip. Ancak firmanın Snapdragon 845 yonga setinin bir üstü olan Snapdragon 855’i kullanabileceği de iddia ediliyor. Firmanın işlemci konusunda büyük bir sürprize imza atabileceği öne sürülüyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 18:24

YORUM EKLE

Popüler Haberler