Nokia, Akıllı Saat Hediyeli Modelinin Dağıtımına Başladı

Nokia, piyasaya yeni giriş yapan Nokia 8 modelinin önsiparişini veren müşterileri için güzel bir sürprize imza attı. Firma Nokia 8 ile beraber akıllı saat hediye ediyor.

Nokia, Akıllı Saat Hediyeli Modelinin Dağıtımına Başladı

Bir dönem dünya çapında cep telefonu sektörünün bir numaralı ismi olan, milyonlarca satışa sahip telefonlar üreterek piyasaya sunan Nokia, daha sonraları piyasadan silinmeye başlamıştı. Firma akıllı telefon döneminin yaygınlaşması ile beraber, ürettiği telefon modellerinde gelişen teknolojinin bir nebze gerisinde kalmaya başlamıştı. Daha sonraları çeşitli dokunmatik modellerini ve Windows Phone modellerini piyasaya sürmesine karşın, firma Apple ve Samsung gibi üst düzey teknoloji ve popüler yazılım kullanan firmalar karşısında güçlü kalamadı. Firma daha sonra bir süre daha ara verdikten sonra güçlü bir geri dönüş yapmaya karar vermiş olacak ki Nokia 8 ile kararını gerçekleştirmeye meyilli görünüyor.

FİRMA AKILLI SAAT HEDİYE EDECEK

Son dönemde geniş bir müşteri kitlesinin talep ettiği akıllı saat modelleri, çeşitli firmalar tarafından üretilmeye ve piyasaya sürülmeye devam ediyor. Bu kapsamda Nokia'da yeni piyasaya süreceği Nokia 8 modelinin ön siparişini veren müşterilerine bir sürpriz hazırladı ve telefon ile beraber bir akıllı saat hediye edeceğini açıkladı. 

HMD Global Şirketi İngiltere'deki müşterilerine özel olarak başlattığı kampanyada, Nokia 8 önsiparişi veren müşterilere bir adet mavi yahut gümüş renk akıllı saat hediye edeceğini açıkladı. 499 pound değerindeki Nokia 8 siparişi verenlere 120 pound değerinde akıllı saat hediye edilecek. 

Nokia Steel adıyla satışa çıkarılacak olan akıllı saat yalnızca önsipariş ile Nokia 8 almaya karar verenlere özel olarak ücretsiz olarak hediye edilecek. Akıllı saat Health Mate adlı aplikasyonla entegre hale getirilerek, sağlık konusund asizin ile ilgili birçok bilgiye ulaşabilecek ve veri paylaşımı oluşturabilecek.

Nokia'nın bu spesifik hamlesi ile piyasaya geri dönüşünün güçlü olabileceği düşünülürken, firma Windows Phone yazılımdan vazgeçip, Android'e geçiş yaparak akıllıca bir tercih yapmış gibi görünüyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2018, 15:22

YORUM EKLE