Oyunseverlere Steam’dan Üzücü Haber

Milyonlarca kişinin pek çok oyunu oynayabilmek için kullandığı oyun platformu olan Steam ne yazık ki kullanıcılarına üzücü haberler verdi. Kısa bir süre sonra yapılan düzenlemelerle kimi ülke vatandaşlarının vergi ödemek zorunda kalacağı bilgisi aktarıldı;

Oyunseverlere Steam’dan Üzücü Haber

Oyunseverlerin en çok tercih ettiği oyun platformlarından olan Steam, kullanıcılarına çok büyük imkanlar tanımakta. Dünyanın dört bir yanından oynanan Knight Online, Dota 2 gibi oyunlara ev sahipliği yaparak, ister istemez bu oyuncuları kendisine bağlayan oyun platformu aynı zamanda kullanıcılarına çok büyük adımlar atmakta. Yaptığı sezon indirimleriyle milyonlarca oyunseverin yüzlerini güldürmeyi başaran ve ucuz yoldan oyun indirilebilme imkanını tanıyan Steam, dünyanın dört bir yanından büyük bir ilgi görmeye devam ediyor.

Milyonlarca kişi tarafından oynanan oyunlara ev sahipliği yaparak dünyanın dört bir yanında çok büyük bir ilgiyle takip edilen ve kullanıcılarına sağladığı büyük imkanlarla oyun platformları arasında çok önemli bir yere sahip olan Steam, bu sefer kullanıcılarının büyük bir moral bozukluğu yaşamasına sebep olacak açıklamalarda bulundu. Kimi ülke vatandaşlarına vergi getirerek kullanıcıların daha fazla para ödeyerek oyun sahibi olacağı bilgisini aktaran dünyaca ünlü oyun platformunun hangi sebepten dolayı böyle bir karar aldığı bilinmemekte.

Diğer Ülkelere de Vergi Getirilecek

Kimi ülke oyun severlerine vergi getirecek olan Steam’ın en fazla vergiyi İzlanda’daki kullanıcılara getireceği belirtildi. Mart ayında İzlanda’daki oyunculara gelecek olan verginin %24 oranında olması, oyunseverlerin cebini bir hayli yakabilir. Özellikle de Mortal Kombat X gibi pahalı oyunlara vergi getirilmesiyle birlikte oyun platformunu vazgeçilmezleri arasında gören oyunseverlerin büyük bir mağduriyet yaşayabileceği belirtiliyor. Pek çok kullanıcının gelen bu vergi zamlarıyla birlikte artık istediği oyunları gönül rahatlığıyla oynayamayacağı ve böylece kullanıcıların acele ederek vergiler henüz gelmeden diledikleri oyunları satın alması tavsiye edildi.

Güney Kore, Güney Afrika, Yeni Zelanda, İzlanda gibi ülkelere gelecek olan bu verginin aynı zamanda ilerleyen süreçlerde diğer ülkeler için de geçerli olacağı belirtiliyor. Bunun yanı sıra Valve’nin böyle bir karar almasının sebebi ise ülkelerin kanunlarıyla ters düşmemek adına olduğu iddiaları da mevcut durumda.
Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2017, 21:20

YORUM EKLE