Özel Numaradan Arayan Nasıl Bulunur? Gizli Numaradan Arayan Kişiyi Öğrenme Yolları

Teknolojinin faydaları olduğu kadar zararları da var. Özellikle operatörlerin ve telefonların kendi özelliklerinde bulunan numarayı gizle özelliğiyle insanlar birbirlerini rahatsız edebiliyor. Fakat bu özel numaralara ulaşabilmekte mümkün.

Özel Numaradan Arayan Nasıl Bulunur? Gizli Numaradan Arayan Kişiyi Öğrenme Yolları

Teknolojinin kötü amaçlar için kullanılması oldukça rahatsızlık verici bir durum. Emniyetin insanları sürekli uyardığı konuların başında bilinmeyen numaralara ve dolandırıcılara karşı dikkat edilmesi gerektiği geliyor. Fakat gizli numaralar tarafından dolandırılan kişilerin de sayısı oldukça fazla. Bundan dolayı dikkatli olmak ve bu numaraları emniyete şikayet etmek gerekiyor.

Özel numara aramalarının detayları bazı operatör şirketlerinde fatura ödendiği sırada fatura detaylarına bakılması halinde görülebiliyor. Türk Telekom, intenet sayfası üzerinden fatura detaylarına bakıldığında gizli numaraların kimler olduğuna bakılabiliyor.

Fakat başka gizli numaraları öğrenmek için başka çarelerde var. Telefonunuza veya bilgisayarınıza yükleyeceğiniz bir uygulama sayesinde gizli numaralar hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kullandığınız hat Türk Telekom’a ait ise 11855’e kısa mesaj yollayarak veya sabit hatlardan arayarak bazı sorgulamaları yapabilirsiniz.

Facebook üzerinden bazı kişileri kayıt ettiyseniz ve bu kişi Facebook hesabında numarasını gizlememişse sizi arayan kişinin kim olduğunu bulabilirsiniz.

Akıllı telefonlarınıza WhatsApp, Tango ve Viber gibi uygulamaları yükleyerek bu kişiyi kaydetmeniz halinde kim olduğuna ulaşabilirsiniz.

Sonuca ulaşmak zor olsa da sizi arayan numarayı arama motorlarında aratarak herhangi bir intenet sitesine böyle bir numara kayıtlı ise bulabilirsiniz.

Yukarıda belirttiğimiz önekleri deneyebilirsiniz, fakat sizi arayan gizli numarayı açmamak en doğrusu olacaktır. Kanun dışı bir durumda savcılığa suç duyurusunda bulunabilir ve bu kişilerle mahkemede yüzleşebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 14:59

YORUM EKLE

Popüler Haberler