Özel numaralardan gelen aramalar nasıl engellenir?

Özel numaralardan gelen aramalar hepimizi rahatsız etmektedir. Özel numaralardan gelen aramalar nasıl engellenir? Özel aramaları engelleme işlemi müşterisi olduğunuz operatör üzerinden birkaç adımda yapılabilmektedir.

Özel numaralardan gelen aramalar nasıl engellenir?

Özel numaralardan gelen rahatsız edici aramalar hemen hepimizi sinirlendirmektedir. Bizi rahatsız eden özel numaralar birkaç adımda kolaylıkla engellenebilmektedir. Abonesi olduğunuz operatör şirketleri üzerinden gizli numaralardan gelen aramaları engelleyebilirsiniz.

Turkcell Gizli Numara Engelleme İşlemi

Turkcell müşterisiyseniz ve gizli numaraların sizi aramasını engellemek istiyorsanız, cihazınızın arama bölümünden *253# yazarak gizli numaraları engelleyebilirsiniz. Bu işlemi iptal etmek için ise #253# tuşlarına basarak iptal işlemini yapabilirsiniz.

Turk Telekom Gizli Numaraları Engelleme İşlemi

Turk Telekom müşterisiyseniz ve gizli numaraları engellemek istiyorsanız *253# numaralını tuşlayarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Gizli numaralara erişiminizi tekrardan açmak istiyorsanız *253# yazarak iptal işlemini yapabilirsiniz. Ayrıca *100*253# tuşlarını arayarak da gizli numaraları engelleyebilirsiniz.

Vodafone Gizli Numaraları Engelleme İşlemi

Vodafone kullanıyorsanız ve gizli numaraları engellemek istiyorsanız GIZLI AC yazıp 7046’ya kısa mesaj atabilirsiniz. Gizli numaraları yeniden açmak içinse GIZLI KAPAT yazıp 7046’ya kısa mesaj atmanız yeterli olacaktır.  

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2019, 22:57

YORUM EKLE