Pillow Challenge akımı nedir? Karantinanın yeni sosyal medya akımı hakkında bilgiler

Çocukluk fotoğrafını paylaşma, meydan okuma, tuvalet kağıdı sektirme gibi akımların ardından, sosyal medyada yeni bir Challenge başladı. İnsanların yastık, battaniye gibi yumuşak eşyaları kullanarak fotoğraflar çektiği Pillow Challenge'a ülkemizden de birçok ünlü isim katıldı. Bu akım ile yeni tanışanlar ise Pillow Challenge akımı nedir sorusunun yanıtını arıyor. İşte, karantinanın yeni sosyal medya akımı hakkında bilgiler.

Pillow Challenge akımı nedir? Karantinanın yeni sosyal medya akımı hakkında bilgiler

Korona tipi Covid-19 vakalarının ve ölüm oranlarının artışı nedeni ile insanlar, dışarıya çıkmıyor ve sosyal izolasyon çağrıları kapsamında gönüllü karantina uyguluyorlar. Tüm gün evde geçirilen vakitlerde sıkılan medya kullanıcıları çareyi challengelarda buldu. Kitap okuma, çocukluk fotoğrafı paylaşma ve tuvalet kağıdı sektirme challengelarından sonra sosyal medya kullanıcılarının yeni gözdesi pillow challenge oldu. Battaniye, yastık gibi pofuduk eşyaların kullanılması ile başlayan challenge, ülkemizde de yavaş yavaş yapılmaya başlandı. Twitter’da  #pillowchallenge hashtagiyle başlayan akımın ülkemizdeki önekleri ise şu şekilde,

Şeyma Subaşı'nın Pillow Challenge Görüntüleri

Magazin gündeminden düşmeyen, yapmış olduğu her hareketle dikkatleri üstüne çekmeyi başaran Şeyma Subaşı’da Pillow Challenge’a katıldı. Pelüş battaniyesi ve yanındaki oyuncaklarla fotoğraf çekip Instagram hesabından paylaşan Subaşı, sosyal medyanın gündemine oturdu. Paylaşmış olduğu fotoğrafa binlerce beğeni ve yorum gelen Subaşı’nın bu Challenge’a katılması ile birçok isimde çeşitli fotoğraflarla Challenge’a katıldı. 

Enes Arıkan ve Pillow Challenge

Hem geleneksel medya kullanıcıları hem de sosyal medya kullanıcıları tarafından oldukça sevilen ve samimi bulunan Enis Arıkan’ın Pillow Chalenge’a katılması takipçileri tarafından sevinçle karşılandı. Bir yastığı beline bel çantası ile tutturan Arıkan’ın elinin altında bulunan oyuncaklar ve takmış olduğu kahverengi şapka oldukça sevimli bulundu. Fotografa birçok ünlü isim yorum yaptı.

Erkekler De Kadınlardan Geri Kalmadı

Evde kalan herkes sosyal medyada her gün çıkan yeni akımları takip ediyor ve deniyor. Erkeklerde bu Challenge’a ortak oldu ve ortaya kimi zaman güldüren kimi zamanda “hayır ya” dedirten görüntüler çıktı. Bir kısım insan bu Challenge’a ciddiye alarak yaparken bir kısım ise olayla alay etmek için çeşitli yöntemler denedi. Her iki kısımda ortaya güzel ve eğlenceli fotoğraflar çıkartmayı başardı.

Capsler Havada Uçuşuyor

Sosyal medyada çok konuşulan bir olayın ardından, capslerin meydana çıkmaması neredeyse imkansızdır. Konular hakkında öyle zekice ve nokta atışı tespitler yapılır ki bir anda herkes bu coşkuya katılır. Çağımızda sosyal medyanın gücünü inkar etmek mümkün değildir ve bu gücü böyle zamanlarda çok daha fazla hissederiz. 

Modacı Eda Taşpınar da İşin İçinde

Özellikle yaz aylarında yapmış olduğu tatiller ve giymiş olduğu bikiniler ile gündemden düşmeyen Eda Taşpınar’da Pillow Challenge’a katıldı. Beyaz yastığı bir kemer yardımı ile tutturan Eda Taşpınar’ın, fotoğrafına gelen yorumların kimi olumlu duygular içerirken kimi olumsuzluklar içeriyordu. Bunlara rağmen Taşpınar’ın fotoğrafı binlerce beğeni aldı. 

Minikler De Hızla Akıma Dahil Oldu

Okulların tatil edilmesi nedeni ile evde kalan çocuklarda Pillow Challenge’a dahil oldu. Çocukların katılmasını bazı kullanıcılar oldukça sert bir dille eleştirdi. Ortaya çıkan güzel görüntüleri sosyal medya hesaplarında paylaşan ebeveynler birçok eleştiriye maruz kaldı.

Akıma Teğet Geçenler de Vardı

Pillow Challenge akımına katılan iki kesim vardı. Bir kesim oldukça başarılı görüntüler elde etmişken diğer kesimin aynı başarıyı sağladığını söyleyemeyiz. Akımı ucundan kıyısından yakalamaya çalışanlarda yüzlerde tebessüm oluşturdu.

Kullanıcıların Pillow Challenge Akımına Tepkileri

Ekonominin gidişatı hakkında gelişmelerden tüm sağlık haberlerine,merak ettiğin tüm manşetler için mobil uygulamamızı hemen edin!>>>Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Flaş haberler, hava durumu ve ekonomik gelişmeler burada! Haberport’u Instagram’da takip etmeyi unutma!>>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Haber manşetlerini merak eden herkes burada! Şimdi sen de Facebook’ta katıl aramıza! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2020, 01:08

YORUM EKLE